Čtvrtek 28. června 2018, stenozáznam části projednávání bodu pořadu schůze

(pokračuje Petr Fiala)

79.
Návrh na volbu člena Dozorčí rady Státního fondu rozvoje bydlení

Usnesení volební komise číslo 78 ze dne 7. června 2018 máme také k dispozici. Předávám slovo panu předsedovi volební komise.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji za slovo. Děkuji vám za trpělivost. Slibuji, toto už je poslední ze série volebních bodů. Proces je vlastně stejný, je to již druhá volba, první kolo. Předtím už proběhla jedna volba dvoukolová, protože 26. března skončilo funkční období Milanu Grmelovi a my jsme v předchozích volbách dvakrát nikoho nezvolili. Proto volební komise opět vyhlásila lhůtu do 7. června. Přijala k tomu usnesení číslo 78.

V tuto chvíli jsou pro vás připraveny tři nominace: pan Milan Grmela, kterého jsem zmínil před chvílí, navržen hnutím ANO, pan Jan Hrnčíř, navržen SPD, a pan Pavel Šotola, navržen klubem KDU-ČSL. Tedy tři kandidáti na jedno místo.

Opět v tomto případě prosíme po rozpravě o hlasování, jestli budeme volit tajným způsobem.

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Otevírám rozpravu. Přihlášen není nikdo, rozpravu končím.

 

Závěrečné slovo nebude využito, budeme nyní hlasovat o návrhu na tajnou volbu.

Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 54, přihlášeno 150 poslanců, pro 105, proti 19. I v tomto případě jsme návrh na tajnou volbu schválili. Přerušuji projednání tohoto bodu.

 

Projednávání dalšího bodu na základě dohody neotevřu, ale předám slovo panu předsedovi volební komise, aby nám vysvětlil ten důvod a současně nám řekl potřebné lhůty a všechny záležitosti, které potřebujeme k provedení voleb, které jsme nyní odhlasovali. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Poslední volební bod, který vidíte na tabuli, volba místopředsedy Poslanecké sněmovny. Po předchozí dohodě s panem řídícím a panem předsedou klubu sociální demokracie i s legislativou navrhujeme, že bychom tento bod zatím neotevřeli. Je to z toho důvodu, že pan poslanec Jan Hamáček byl jmenován ministrem vlády teprve včera a v tuto chvíli tady ještě není za volební komisi navržena lhůta, nebo stanovena lhůta, na podávání návrhu na pozici místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Mohu avizovat, jednali jsme o tom, v tuto chvíli je předběžná dohoda, pokud budou souhlasit i ostatní kluby, že ta volba by proběhla až v následném týdnu, v pátek 13. července po hlasování o důvěře vládě. Předpokládám, pokud o to požádá pan předseda klubu sociální demokracie, o pevné zařazení, tak následně bych já jako předseda volební komise vyhlásil lhůtu na podání návrhu. Myslím, ta lhůta bude komfortní, byla by do přespříštího týdne, to znamená do pondělí 9. července. Ale jak říkám, v tuto chvíli tedy není zatím potřeba tento bod otvírat, bude připraven, až se dozvíme, až Sněmovna odhlasuje jeho pevné zařazení.

To je ode mě vše v tuto chvíli. Pane předsedající, prosím tedy o přerušení schůze k provedení voleb. Na vydávání lístků bych stanovil 15 minut, nebo zaokrouhlím ten čas do 13.10 hodin. A výsledky voleb bych oznámil ve 14.30 hodin při zahájení odpolední části programu.

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Děkuji, pane předsedo. Přerušuji jednání Poslanecké sněmovny. Znovu se sejdeme ve 14.30 hodin, kdy se seznámíme s výsledky voleb a bude pokračovat program ústními interpelacemi.

 

(Jednání přerušeno ve 12.48 hodin.)

(Jednání pokračovalo v 14.30 hodin.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády jsem chtěl říci - ano, jsou tady dva, takže vážení členové vlády, vítám vás tedy na dalším odpoledním programu schůze Poslanecké sněmovny. Já zahájím naše jednání, ale než začneme projednávat bod 104 Ústní interpelace, požádám předsedu volební komise poslance Martina Kolovratníka, aby nás seznámil s výsledky voleb, které proběhly před polední přestávkou. Je to bod č. 75 Návrh na volbu člena Rady Českého rozhlasu, bod č. 76 Návrh na volbu člena Rady České televize, bod č. 77 Návrh na volbu člena Dozorčí rady Vinařského fondu, bod č. 78 Návrh na volbu člena Dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu a bod č. 79 Návrh na volbu člena Dozorčí rady Státního fondu rozvoje bydlení.

Pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji za představení všech bodů. V rychlosti vás seznámím s výsledky. Dnes se k volbě dostavilo 147 poslanců a poslankyň, takže kvorum nutné pro zvolení kandidáta nebo kandidátky bylo ve všech případech, ve všech volebních bodech, 74. U každého z těch bodů se malinko lišil počet odevzdaných lístků, které jsme pochopitelně pečlivě a několikrát kontrolovali.

 

Výsledky jsou následující. Bod číslo

 

Následující část projednávání bodu pořadu schůze

Aktualizováno 1. 9. 2020 v 16:47.
Přihlásit/registrovat se do ISP