(Jednání bylo zahájeno v 9.00 hodin.)

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, zahajuji další jednací den 19. schůze Poslanecké sněmovny a všechny vás vítám.

Prosím, abyste se přihlásili svými identifikačními kartami, případně mi oznámili, kdo žádá o vydání náhradní karty.

Sděluji, že o omluvení své neúčasti na jednání požádali tito poslanci: Ivan Adamec z rodinných důvodů, Margita Balaštíková ze zdravotních důvodů, Jan Bauer ze zdravotních důvodů, Jiří Běhounek z osobních důvodů, Pavel Bělobrádek z pracovních důvodů, Jan Birke z pracovních důvodů, Stanislav Blaha bez udání důvodu, Jana Černochová z pracovních důvodů, Jaroslav Dvořák ze zdravotních důvodů, František Elfmark z pracovních důvodů, Pavla Golasowská bez udání důvodu, Miroslav Grebeníček z pracovních důvodů, Marian Jurečka z pracovních důvodů, Jiří Kobza z pracovních důvodů, Martin Kolovratník z pracovních důvodů, Pavel Kováčik z pracovních důvodů, Monika Oborná v době od 12.00 do 14.30 z rodinných důvodů, Ladislav Okleštěk ze zdravotních důvodů, Roman Onderka z pracovních důvodů, Markéta Pekarová Adamová do 12 hodin z pracovních důvodů, Pavel Plzák z osobních důvodů, Pavel Růžička ze zdravotních důvodů, Kateřina Valachová ze zdravotních důvodů, Ondřej Veselý do 12 hodin z pracovních důvodů, Ivo Vondrák z pracovních důvodů, Veronika Vrecionová z pracovních důvodů a z osobních důvodů pan poslanec Jan Zahradník.

Dále se omlouvají členové vlády: pan ministr Kněžínek z pracovních důvodů, ministr Plaga z pracovních důvodů, ministr Staněk z pracovních důvodů a z pracovních důvodů od 11.30 se omlouvá pan ministr Ťok.

Mezitím přišly další omluvy. Z dnešního jednání do 9.30 z osobních důvodů se omlouvá místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se omlouvá do 10.30 z důvodu neodkladných pracovních záležitostí a od 11.30 do konce jednání z důvodu pracovních povinností v regionu se omlouvá pan poslanec Marek Výborný.

Paní poslankyně Procházková bude hlasovat s náhradní kartou číslo 2.

Dnešní jednání bychom měli zahájit pevně zařazenými body 42, to je senátní návrh k sociálním službám, první čtení, a 167, což je žádost o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslance Zdeňka Ondráčka.

Mám zde ale přihlášku k programu schůze. Pan předseda Faltýnek se hlásí. Pane předsedo, prosím, máte slovo.

 

Poslanec Jaroslav Faltýnek: Děkuji za slovo, pane místopředsedo. Dobrý den, dámy a pánové. Dovolte mi, abych jménem našeho poslaneckého klubu navrhl zařadit následující body, a to bod 163, harmonogram projednávání státního rozpočtu na rok 2019, dále bod číslo 76, včera nedoprojednaný Víceletý finanční rámec Evropské unie na období 2021 až 2027, sněmovní tisk 227, dále rovněž včera nedoprojednaný bod číslo 147, zpráva o činnosti Kontrolní rady Technologické agentury České republiky, sněmovní tisk 145, a bod číslo 67, návrh zákona o podpoře sportu, sněmovní tisk 241, poslanecký návrh v prvním čtení, a to na úterý 2. 10. po již pevně zařazených bodech, což jsou tři body guvernéra České národní banky, body 158, 160 a 162.

Děkuji za podporu.

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Ano, děkuji. Hlásí se prosím ještě někdo s návrhem na změnu pořadu schůze? Pan předseda Stanjura se hlásí. Prosím, pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Děkuji. Já bych chtěl jenom požádat, byly to tři návrhy, aby se o nich hlasovalo zvlášť. Pan předkladatel mě teď neposlouchá, tak já chvilku počkám. Vysvětlím proč. U těch prvních dvou není žádný problém. U toho třetího bodu, nic proti tomu návrhu, ale na grémiu pan předseda poslaneckého klubu hnutí ANO říkal, jak je to skvělé, jak bereme ty zákony v prvém čtení podle toho, jak přišly, ale ono to úplně není pravda, protože nejdříve všechny vládní a pak ty ostatní. Před tím návrhem v pořadí je mnoho jiných poslaneckých návrhů a u toho se zdržíme. To jen abych to vysvětlil. Není to nic proti tomu návrhu ani proti předkladatelům. Ty první dva jsme připraveni podpořit, když to bude zvlášť. Děkuji za pochopení.

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Ano, děkuji. Zazněl zde návrh na čtyři body, budeme tedy o nich hlasovat zvlášť. Já nechám postupně hlasovat o jednotlivých bodech. Jenom připomínám, že návrh na zařazení, který zazněl, je na úterý 2. 10. po pevně zařazených bodech.

 

Nejprve budeme hlasovat o bodu číslo 163, což je harmonogram státního rozpočtu na rok 2019.

Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 168, přihlášeno 138 poslanců, pro 137, proti nikdo. Návrh byl přijat.

 

Dále budeme hlasovat o bodu 76, což je víceletý finanční rámec, opět jde o zařazení na úterý 2. 10. po pevně zařazených bodech.

Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 169, přihlášeno 140 poslanců, pro 118, proti nikdo. Návrh byl přijat.

 

Třetí hlasování se týká bodu 147, což je zpráva o činnosti Technologické agentury.

Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 170, přihlášeno 141 poslanců, pro 139, proti nikdo. Návrh byl přijat.

 

Poslední návrh, o kterém teď budeme hlasovat, se týká zákona o podpoře sportu. Je to bod číslo 67.

Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 171, přihlášeno 142 poslanců, pro 95, proti 14. Návrh byl přijat.

 

Konstatuji, že na úterý 2. 10. po již dříve pevně zařazených bodech jsme zařadili body 163, 76, 147 a 67 v tomto pořadí. Tím jsme se vyrovnali se všemi návrhy na změnu pořadu schůze a můžeme přistoupit k bodu, který máme pevně zařazen na dnešní jednání.

 

Jedná se o bod

 

42.
Senátní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 108/2006 Sb.,
o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů
/sněmovní tisk 160/ - prvé čtení

Stanovisko vlády nám bylo doručeno jako sněmovní tisk 160/1.

Vítám tady paní senátorku Emilii Třískovou, která z pověření Senátu tento návrh uvede. Prosím, paní senátorko, ujměte se slova. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP