(13.00 hodin)

 

Poslanec Martin Kolovratník: Pane předsedající, dobré odpoledne. Děkuji za slovo a předstupuji před vás a před mikrofon s vědomím, že budu přerušen. Pro vaši informaci, kolegyně a kolegové, tento zákon nám na hospodářském výboru v první fázi zabral asi tři hodiny času, necelé tři hodiny času, a bude tomu odpovídat i rozprava tady, takže se k němu opravdu musíme dostat v příští příležitosti, kdy budeme jednotlivé návrhy pečlivě diskutovat a dnes tedy ten zákon zůstane teprve otevřen.

Já ale dodržím literu jednacího řádu. Jako zpravodaj konstatuji, že návrh zákona v této fázi primárně řeší takzvaný tržní pilíř evropské legislativy. Máme tam ještě druhý, takzvaný technický pilíř, který bude řešit zavádění těch nových technických norem pro takzvanou interoperabilitu železničního prostoru v Evropské unii, a tam je dohoda s Ministerstvem dopravy, že tu druhou technickou část připraví formou vládního návrhu právě až na příští rok, to znamená, v této fázi se bavíme o pilíři tržním. Bohužel to množství pozměňovacích návrhů vypovídá o tom, že na trhu v oboru není shoda, nepanuje shoda a velmi rozdílné názory jsou jak na úrovni jednotlivých osobních dopravců mezi sebou, tedy národním dopravcem a soukromými dopravci, a tak dále a tak dále.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Pane poslanče, já vás přeruším. Ale než přeruším schůzi na polední pauzu, tak mě požádal o vystoupení pan poslanec Mikuláš Peksa vzhledem ke svému zvolení do Evropského parlamentu, takže mu krátké vystoupení umožním. Prosím.

 

Poslanec Mikuláš Peksa: Dobré poledne, dámy a pánové. Já se vás pokusím příliš nezdržovat od oběda. Já jsem se v zásadě chtěl rozloučit.

Chtěl bych poděkovat našim voličům za důvěru, kterou v nás vložili, protože díky tomu budu mít příležitost reprezentovat Českou republiku a Piráty v Evropském parlamentu. Chtěl jsem vám všem poděkovat za spolupráci. Věřím, že to bude dobrá příležitost pokračovat i nadále, protože si myslím, že česká a evropská politika by měly být propojeny. Máme řadu problémů, které trápí naši společnost, ať už jsou to změny klimatu a s tím související sucho, šíření špionážních technologií na internetu a další podobné, které už nelze řešit na úrovni českého národního státu a je třeba to řešit ve větší skupině, a to je právě Evropská unie.

Těm z vás, kteří si posteskli, že nebudou mít příležitost mě už vídat, bych chtěl vyřídit, že i na dále bych měl mít příležitost do českého parlamentu docházet a rád ji budu využívat a rád s vámi budu konzultovat svůj postup a sdělovat vám své zkušenosti, a s těmi ostatními se loučím.

A tímto se na základě článku 3 zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny a článku 24 Ústavy vzdávám svého mandátu. (Potlesk z řad Pirátů.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: To byl pan poslanec Mikuláš Peksa. Já tímto vyhlašuji polední pauzu. Přeji dobrou chuť a uvidíme se ve 14.30 na ústních interpelacích.

 

(Jednání přerušeno ve 13.01 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP