(19.00 hodin)

 

Poslanec Leo Luzar: Vážený pane předsedající, dámy a pánové, jelikož končí obecná rozprava, ve které se ukázaly docela zajímavé rozpory, já jsem očekával, že tady dojde k nějaké shodě, nějaké shodě v projednávání těch materiálů a předkladů. Ukazuje se, že Sněmovna není schopná se shodnout.

My jsme měli připravené návrhy, které jsme chtěli do druhého čtení daňového balíčku předložit. Měli jsme rozumné návrhy, které měly být zračeny k tomu, nebo vedeny k tomu, že najdeme společnou shodu a podaří se tento materiál projednat. O to víc nás překvapila debata, která se zde rozehrála na tomto mikrofonu mezi vládním hnutím ANO a Českou stranou sociálně demokratickou ohledně superhrubé mzdy a rozvoji, to znamená daňové úrovni mezi patnácti procenty, devatenácti procenty, popřípadě tady těchto hranic. My jsme měli připravený kompromisní návrh, chtěli jsme s ním vystoupit, ale ta debata nás teď docela výrazně překvapila. Já nevím, jak reagovat, ale probírali jsme teď v klubu tu situaci, hledali jsme řešení a ukázalo se, že ten rozpor, který mezi hnutím ANO jako předkladatelem daňového balíčku, jmenovitě panem premiérem, a Českou stranou sociálně demokratickou jako druhým partnerem v koalici je docela velký, a my teď nevíme, jak ty naše návrhy, které jsme předkládali a které jsme chtěli projednat, máme chápat, popřípadě jak dalece můžeme hledat shodu.

Proto si dovolím pro klub KSČM vzít dvě hodiny přestávky, abychom se s nimi mohli vyrovnat a předložit patřičné návrhy do podrobné rozpravy. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Takže já ještě jednou, abych slyšel dobře. Vy tedy navrhujete teď hned, pane poslanče, si vzít pauzu dvě hodiny? (Odpověď z pléna.) Dvě hodiny pauzu. A my jsme si prohlasovali, protože já jsem tady neseděl, že dojednáme ty dva tisky. (Protesty a námitky z lavic.) To znamená, v podstatě by to bylo do 21. odhlasováno, takže já bych tímto ukončil jednání. (Poslanci chtějí pokračovat.) Nebo moment, já jsem tady u toho hlasování nebyl, takže já poprosím... (Někteří poslanci diskutují mimo mikrofon.) Moment, domluvte se tedy.

Já mám informaci, že to má být do projednání bodu 507, že bylo prohlasováno. Tak pane poslanče.

 

Poslanec Leo Luzar: Takže ještě jednou děkuji za slovo. Jelikož teď proběhlo krátké jednání zúčastněných, tak svůj návrh modifikuji a necháme dojet ještě podrobnou rozpravu, protože kolegové říkají, že v té podrobné rozpravě by to už mělo proběhnout rychle, a po té podrobné rozpravě si tu přestávku vezmeme. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Takže po projednání druhého čtení tohoto bodu si berete pauzu. Tak, chápu to. Takže budeme tedy pokračovat. A otevírám tedy podrobnou rozpravu. A tady mám s přednostním právem přihlášku...

Prosím? Paní poslankyně Černochová.

 

Poslankyně Jana Černochová: Ano, s přednostním právem. Pane místopředsedo, já se omlouvám. Jestli si tady kolegové z komunistické strany něco vyříkali mezi sebou, tak rozhodně neplatí, že tato změna je podle dohody s občanskými demokraty. Já tedy navrhuji desetiminutovou přestávku v tuto chvíli, abychom se mohli dohodnout jako předsedové nebo zástupci jednotlivých klubů, co budeme dělat, protože opravdu pan Luzar nám tady nebude řídit Sněmovnu.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: No tak moment, Sněmovnu řídím já, to tedy obavy nemějte, ale... (Pobavení a smích v sále.) Ale chtěl jsem tedy říci (se smíchem), že na návrh tedy poslaneckého klubu ODS, rozumím tomu, deset minut pauza. Takže já vyhlašuji pauzu do 19.12, abyste se tedy dohodli, a sdělte mi výsledek eventuálně (s úsměvem).

 

(Jednání přerušeno v 19.03 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP