(12.30 hodin)
(pokračuje Benešík)
Ale ti lidé jsou z různých politických stran. Landsmanšaft není politická strana, landsmanšaft má členy nejrůznější ve všech politických stranách. To, že je tam radikální křídlo, které tady bylo jmenováno, tak to má opravdu malou váhu, ale je velmi slyšet, a s těmi se KDU-ČSL rozhodně nebaví. A při té změně stanov, kde například se sudetští Němci vzdávají nároků na zabavený majetek, tak bylo potřeba přes 70 % členů, to znamená, že ta změna stanov byla i soudně napadena a vedení Sudetoněmeckého landsmanšaftu toto vyhrálo. To znamená, to není otázka nějaké menšiny uvnitř potomků těch Němců, to je skutečně obrovská, rozhodující část. A my bychom se nikdy s nimi nebavili, kdyby se neomluvili, kdyby zlehčovali nacismus a kdyby nějakým způsobem zlehčovali zločiny, které tady někteří jejich předkové napáchali. Nikdy bychom se s nimi nebavili.
Ale co je zajímavé, a bylo by dobré si ty zprávy z našich ambasád a zastupitelských úřadů číst podrobně, tak je to, že my tady máme politickou stranu, která se jmenuje Alternativa pro Německo, a je to shodou okolností partnerská sesterská strana SPD Tomio Okamura. A tato strana právě nesouhlasí s Benešovými dekrety jako politická strana, a např. její bavorská část požaduje, aby v českém pohraničí byly zavedené dvojjazyčné nápisy. To nedělá žádná strana, natož tak, aby to byla partnerská strana KDU-ČSL. Toto požaduje partnerská strana SPD, která se jmenuje Alternativa pro Německo. Tak si ty ticy (TIC) takzvané, ty zprávy z těch ambasád, čtěte pořádně. A v té vaší evropské partaji si udělejte pořádek. To není opravdu normální, aby německá politická strana požadovala dvojjazyčné česko-německé nebo německo-české nápisy, aby byly povinné v našem pohraničí.
Místopředseda PSP Tomáš Hanzel: Dobré poledne, vážení kolegyně, vážení kolegové. Byl jsem požádán o vystřídání. Poprosím o slovo pana místopředsedu Tomia Okamuru. Prosím, máte slovo.
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Vážené dámy a pánové, já zareaguji na poslance KDU-ČSL Ondřeje Benešíka, který tady mluvil ve jménu KDU-ČSL. Ano, my si myslíme, že je důležité mluvit o islámu na českých školách, protože je potřeba říci, že islám je neslučitelný se svobodou a demokracií, a myslíme si, že je zcela klíčové říct, že islám je zcela nekompatibilní s naším pojetím svobody a demokracie, a buď tady bude islám, nebo tady bude svoboda a demokracie, jedno, nebo druhé, není nic mezi tím. Takže to, že by se mělo o islámu mluvit na školách, a správně, to si myslíme, že je samozřejmě nutné, naopak dnes k tomu v tomto smyslu nedochází.
Druhou věcí je, že je potřeba si připomenout názory KDU-ČSL na migranty. Všichni víme, jak paní Šojdrová, poslankyně KDU-ČSL, tady tlačila, tlačila natvrdo úplně k přijímání nelegálních migrantů do České republiky ze Sýrie. A my to odmítáme. SPD říká - nulová tolerance jakékoli nelegální migraci, notabene z islámských zemí. A KDU-ČSL to tady natvrdo prosazovalo, všichni to víme, viděla to celá republika. A prosazuje přijímání nelegálních migrantů do České republiky ze Sýrie.
Třetí věc - AFD. Už jsem to tady říkal, ale já vím, že vy nemáte ve zvyku mluvit pravdu nebo rychle zapomínáte nebo si sedíte na uších prostřednictvím pana předsedajícího. Já už jsem tady opakoval, že podmínkou SPD - a prosadili jsme to v naší evropské frakci, jejíž členy jsme byli spolu s Matteem Salvinim a italskou Legou, spolu s Národním sdružením Marine Le Penové, mými přáteli, a otevřeně se k tomu hlásím. Já jsem se seznámil s Matteem, když měl ještě cca 5 % v Itálii, ne jako teď, že má přes 30 %, to už se k němu hlásí mnoho lidí, nebo přes 40 %. Takže já se k tomu hrdě hlásím, že mým osobním přítelem, píšeme si esemesky, je Matteo Salvini, vítěz italských voleb do Evropského parlamentu, a Marine Le Penová z Národního sdružení Francie. A taky Geert Wilders, můj kamarád, se kterým si píšu taky normálně esemesky, voláme si, nejslavnější a neznámější evropský bojovník proti islámu. Ano, jsme přátelé, jsem na to hrdý. Já vím, že to nejsou vaši přátelé, mí ano, je to tak.
A AFD. Bylo to podmínkou přijetí - takže doufám, že už si nebudete sedět na uších prostřednictvím pana předsedajícího, pane poslanče Benešíku, jsem to tady říkal ve Sněmovně na mikrofon. Když s AFD jsme jednali o tom, aby se stali členem naší frakce, tak já jsem prosadil, a Radim Fiala byl u toho, bylo to několik jednání s předsedou AFD Jörgem Meuthenem, osobních jednání, aby do teze naší frakce, kterou máme uzavřenu, bylo, že se nebude AFD vracet k otázkám minulosti. Oni to projednali a odsouhlasili jsme si to v rámci frakce. Takže my to máme pojištěno. Dbali jsme na to, to vás můžu ubezpečit. Pardon? (Otázka z pléna mimo mikrofon.) Písemně. Ano, máme to písemně. Dbali jsme na to, protože to byla pro nás právě důležitá podmínka. Takže na druhou stranu jsem celkem rád, že vám to můžu zopakovat. A bylo to projednáno před všemi politickými stranami, které jsou členy naší frakce, je to strana z Belgie, jsou to rakouští Svobodní, těch stran je tam řada. Takže jsme na to dbali. A samozřejmě my bráníme aktivně tomu, aby jakýmkoli způsobem bylo toto naše stanovisko narušováno.
Ale protože vy jste vystoupil - a pokaždé, když vystoupí v nějaké osobní rovině někdo z KDU-ČSL, tak já vždycky tady budu znovu a znovu dokola číst, co s tím Sudetoněmeckým landsmanšaftem. Takže pojďte na mikrofon a celý den já vám to tady budu opakovat, jo? A je to jenom na vás.
Takže na jaké srazy jezdí KDU-ČSL. Jezdí na srazy Sudetoněmeckého landsmanšaftu, který má nacistické kořeny. Tohoto srazu se účastnili např. předáci KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, předseda, ministr kultury Daniel Herman, který o sudeťácích hovořil jako o v uvozovkách milých krajanech. Ano, účastnil se i poslanec TOP 09 Daniel Korte a další.
A teď si tedy popišme, co je to ten Sudetoněmecký landsmanšaft, kterého se účastní pravidelně představitelé KDU-ČSL, aby to znovu a znovu veřejnost slyšela, znovu a znovu dokola, budu to tady opakovat klidně každý den, je to jenom na vás, jaká bude ta četnost.
Sudetoněmecký landsmanšaft je organizací, kterou založili nacisté, fašisté a němečtí šovinisté. V roce 1949 byl vyhlášen jeden ze základních a dodnes platných dokumentů Sudetoněmeckého landsmanšaftu, tzv. Eichstättská adventní deklarace, kde se mj. objevují tyto požadavky - cituji: Naším nezadatelným požadavkem je návrat vlasti v jazykových hranicích z roku 1937. Jde o nastolení udržitelného poměru mezi Německem a jeho západoslovanskými sousedy. Předpokladem pro to by také byla připravenost Čechů a Poláků vrátit vyhnaným Němcům jejich vlast. - To je to, co chtějí nastolit, ten udržitelný poměr. - Všechny tyto úkoly mohou být řešeny pouze v rámci federalistického uspořádání Evropy. - Už chápu, proč vy bojujete za Evropskou unii a proč jste pro Brusel.
Tuto deklaraci, která je jedním ze základních dokumentu Sudetoněmeckého landsmanšaftu, to je ta organizace, na jejíž srazy jezdí vysocí představitelé KDU-ČSL, tak tuto deklaraci podepsali: Becher, někdejší přívrženec Kameradschaftsbundu, člen NSDAP, Walter Brand, člen henleinovského hnutí, Brehm, SS Sturmbannführer, nositel zlatého stranického odznaku NSDAP, Hönig, člen NSDAP, nacistický novinář, Götz, bývalý spolupracovník nacistické tajné služby, člen NSDAP... A na tyto akce a organizace, které jsou spojeny s těmito lidmi, vy jezdíte, poslanci a ministři, předseda KDU-ČSL. Ale budu pokračovat. Dále je to Lemberg, nacista a v roce 1938 člen Sudetoněmeckého freikorpsu, Turnwald, člen NSDAP, spolupracovník SD, Franzel, původně sociální demokrat, za okupace policejní důstojník jednotky podílející se na popravách českých vlastenců v Kobylisích. To je otřesný, na jaký akce vy jste schopni jezdit, KDU-ČSL. To je otřesný úplně. Otřesný! ***