(17.40 hodin)
(pokračuje Bojko)

Například víme, jaké jsou rizikové skupiny, jaké jsou prostředky v léčbě či potlačování příznaků, co pomáhá, nepomáhá k šíření viru, jaká je skutečná úmrtnost a tak dále. Kdo chce nalézt objektivní informace, má možnost. A co vy, zaměstnanci nás občanů, vládo? Ve jménu údajného bezpečí a ochrany zdraví nás strašíte zavádějícími a lživými informacemi, zmanipulovanými či překroucenými statistikami, ničíte nepřiměřenými, často nelogickými, nesmyslnými, diskriminačními, a hlavně nezdůvodněnými nařízeními lidem životy, omezujete práva a svobody. Dospělé odtahujete od zdroje obživy, zakazujete jim pracovat, vydělávat, zavíráte podniky, přivádíte lidi na mizinu. Dětem odpíráte právo na řádný rozvoj a vzdělání, které mimo jiné povinně nařizujete. Zavíráte je do domácího vězení, zakazujete jim rozvoj psychický, dovednostní i fyzický, odstřiháváte je od jejich koníčků a kamarádů, ničíte jim dětství, které jim už nikdy nikdo nenahradí. Nutíte je využívat technologie IT, které mají prokazatelně negativní vliv na řádný osobnostní rozvoj.

Co víc? Ohrožujete zdraví naše a hlavně zdraví dětí, které nutíte být nejen ve škole v rouškách, což má velice negativní zdravotní dopady, které vám potvrdí každý lékař i logicky uvažující nelékař. Proč jsou asi nastaveny bezpečnostní limity na koncentraci CO2 na pracovišti? Sám vím o třech případech z blízkého okolí, kdy dítě v roušce zkolabovalo, některé opakovaně. Přede mnou zkolabovala prodavačka po hodině a půl v roušce.

Nyní chcete děti mučit povinnými testy, které si ještě mají provádět samy, a podmiňovat tím školní docházku. Již z příbalového letáku u těchto testů vyplývá, že výsledek prakticky nemá žádnou validitu, že na jeho základě nelze stanovit, zda má osoba opravdu v sobě virus či nikoliv, zda je nebezpečná či bezpečná pro své okolí. K čemu pak takové testování je? Dokáže mi někdo podat rozumný argument, proč týrat dítě testem? Ale nejen dítě, ale i zaměstnancům podmiňovat přístup do zaměstnání, který nemá žádnou vypovídací hodnotu? Smysl vidím jeden - prodat co nejvíce testů, inkasovat co nejvíce peněz. Ano, další mě napadá: Vnést do ustrašených lidí ještě více paniky a strachu, ještě víc je omezit, ovládnout.

Jako rodič bych se musel sám před sebou stydět, kdybych pouze přihlížel tomu, jak chcete nejen mé děti nadále týrat. A před dětmi se stydím za nás všechny dospělé, jak se k nim chováme, jak jim ničíme dětství, zdraví, jak je týráme a chceme víc, víc: povinné roušky ve školách, testování. Nikdy nepochopím, jak někdo, kdo má či měl děti, může něco takového nařizovat či to jen schvalovat. Opravdu nechápu, jak můžete žít se svým vědomím, když svými ničím nepodloženými nařízeními ničíte dětem dětství a zdraví, jak fyzické, tak i psychické. Tyto děti budou trpět i tím, že na jejich bedrech bude veškeré vámi napáchané, v drtivé většině zbytečné zadlužení.

Vy zastavujete ekonomiku, vypínáte lidem žití, upíráte právo na důstojný život, svobody a základní práva. Už i soudy se probouzí a poukazují na protiprávnost a protiústavnost vašich nařízení a vyhlašování nouzových stavů. Nechápu, jak můžete něco nařizovat a vymáhat a přitom sami porušovat právo a Ústavu. Dokážete si představit, jak na vás pak pohlížíme? Je otázkou času, kdy soudy začnou shazovat i podmiňovat školní docházky nošením roušek a testováním. Věc, kterou právě připravujete, s tím nesouhlasím, a budu proti ní bojovat klidně i trestním oznámením, stejně jako další rodiče, kteří milují své děti a záleží jim na nich. Je mi ale jasné, že z vaši peněženek krev nepoteče, že se jen budou dál navyšovat dluhy těch, kteří jsou na tom nejvíce biti." Děkuji.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Děkuji za přesné dodržení času. Nyní vystoupí ve svém druhém vystoupení poslanec Lubomír Volný a připraví se pan poslanec Jiří Kobza. (Někteří poslanci reagují na snahu dezinfikovat mikrofon: Tomu ne! Poslanec Lubomír Volný: Já covid nikdy nedostanu.) Tak prosím, pět minut.

 

Poslanec Lubomír Volný: Chci se zeptat premiéra i ministra zdravotnictví, jestli jednají s Ruskem, Běloruskem, Kubou anebo třeba nyní s Indií o vyslání lékařů a personálu. Minimálně Kuba a Rusko jsou známy svými humanitárními misemi, svoji covidovou krizi mají vyřešenou. Indie má nejbohatší zkušenosti s protokolem ohledně Ivermektinu. Takže chci vědět, jestli jste je oslovili, jestli jste jim dali nějakou nabídku, anebo jestli z čistě ideologických důvodů necháte raději umírat své vlastní občany v našich nemocnicích, což opět v tomto případě označuji za vraždu.

Chtěl bych upozornit svoje kolegy, kteří mají respirátor, že by si na něj za prvé neměli sahat, a za druhé hlavně ty, kteří mají plnovous, že ho mají úplně zbytečně. Protože pokud máte respirátor na plnovousu, tak si ho můžete rovnou sundat. Opět to neříká Lubomír Volný, ale říká to návod na respirátoru.

Lidé se nebudou chovat tak jako v březnu loňského roku, pane premiére. Nebudou. Nechovají se tak dokonce už ani Rakušané, a nechovají se tak dokonce už ani Němci. Takže, pane premiére, pane ministře zdravotnictví, pane ministře vnitra: Jaký je váš plán B? Jaký máte plán B? Protože lidé vás už poslouchat nebudou! Ti lidé vám už nevěří. Protože lidé už vědí, že toho vašeho "psa" sestavovala banda amatérů, která nemá s medicínou vůbec nic společného. Že při sestavování toho "psa" nebyl ani jeden jediný doktor, ani jeden jediný imunolog. Že toho "psa" sestavovali lidé, kteří dělali Ph.D. devět let, takže amatéři, hloupí, anebo líní. Protože si troufám tvrdit jako tělocvikář, který má jednu tisícinu inteligence Červeného trpaslíka, že to Ph.D. bych za devět let vystudoval taky.

Isoprinosine, Ivermektin, Remdesivir, Bamlanivimab, to je opět stejný příklad. Víte, proč se bude ten Bamlanivimab používat v České republice, když je to experimentální lék, o kterém se neví, jaké bude mít vedlejší účinky? Kdyby tady byl ministr zdravotnictví, tak by vám to mohl říct. Bude se používat, protože on ho povolil. On ho povolil! A premiér Babiš dneska tomuto léku, kdy jedna dávka bude stát 25 000 a všechny ty dávky budou stát přes 300 milionů, dělal reklamu v televizi. On on-line, naživo dělal reklamu léku, který je experimentální, který není odzkoušený, nemá klinické testy, nemá dvojitě zaslepené studie. Nemá za sebou studii, které se zúčastnilo 1 200 zdravotníků. Nemůže říct, že 788 z nich, kteří ho brali jednou týdně, nikdy neonemocnělo a že 58 % těch, kteří jej nebrali, onemocnělo. Tohle pan premiér v ruce nemá, ani pan ministr, který povolil užívání tohoto léku. A pan premiér, který mu dělal reklamu dneska v přímém vysílání.

A pak jsou tady dva léky, Isoprinosine a Ivermektin, ale těm pan Babiš nikdy žádnou reklamu nedělal. Ani dneska jim nedělal reklamu. Tvrdil, že to mělo 30, 40 lidí. Ne! Těch pacientů, kteří jsou ve studiích, je 6 500! A zopakuji to, je to 27 kontrolovaných studií, z toho 6 randomizovaných a z toho 5 dvojitě zaslepených. Každý, kdo tvrdí cokoli jiného, lže. Tady se připravuje byznys za více než čtvrt miliardy, kterému dal zelenou ministr zdravotnictví za ANO a kterému dneska dělal v televizi reklamu sám premiér. A znovu se ptám ODS, znovu se ptám TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Pirátů. Kde je vaše podezření ze střetu zájmů, když jde o stovky milionů anebo o desítky miliard? Taky jste dostali kufříček, a proto mlčíte? Taky jste koupení? Taky máte podíl na penězích z testů, že vám vůbec nevadí, že v této republice český vědecký génius vynalezl testy, které jsou násobně lacinější, násobně rychlejší, nabídl je České republice zdarma, Česká republika je odmítla a tady to nikomu nevadí? Tady o tom mluví jenom Volný a Bojko? Kolik jste dostali? Kolik jste měli v kufříku?

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Nyní vystoupí pan poslanec Jiří Kobza a připraví se jako poslední pan poslanec Jan Hrnčíř. Máme tady žádost o technickou hygienu. Prosím. (Pauza na dezinfekci.) Tak prosím, máte slovo. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP