(Schůze pokračovala v 9.00 hodin.)
Místopředseda PSP Jan Skopeček: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, přeji vám dobré ráno. Zahajuji třetí jednací den 45. schůze Poslanecké sněmovny a všechny vás vítám. Aby byla zaznamenána naše účast, nejprve vás odhlásím a poprosím vás, abyste se přihlásili identifikačními kartami a případně mi oznámili, kdo žádá o vydání náhradní karty.
Sděluji, že o omluvení své neúčasti na jednání požádali tito poslanci: Babiš Andrej z pracovních důvodů celý jednací den, Bašta Jaroslav do 11 hodin - zdravotní důvody, Bauer Jan celý jednací den - pracovní důvody, Bernard Josef celý jednací den - pracovní důvody, Blaha Stanislav celý jednací den - pracovní důvody, Bureš Jan celý jednací den - pracovní důvody, Dubský Tomáš do 11 hodin ze zdravotních důvodů, Dvořák Jaroslav celý jednací den ze zdravotních důvodů, Faltýnek Jaroslav celý jednací den z pracovních důvodů, Fifka Petr celý jednací den z rodinných důvodů, Fischerová Romana celý jednací den z pracovních důvodů, Flek Josef celý jednací den ze zdravotních důvodů, Foldyna Jaroslav celý jednací den ze zdravotních důvodů, Golasowská Pavla celý jednací den bez udání důvodu, Hájek Jiří celý jednací den z pracovních důvodů, Heller Šimon celý jednací den z důvodu zahraniční cesty, Hendrych Igor celý jednací den z rodinných důvodů, Horák Jiří od 13.45 z pracovních důvodů, Hrnčíř Jan celý jednací den z pracovních důvodů, Jáč Ivan celý jednací den z pracovních důvodů, Juchelka Aleš celý jednací den z pracovních důvodů, Kasal David celý jednací den z pracovních důvodů, Kašník Pavel celý jednací den ze zdravotních důvodů, Knechtová Lenka celý jednací den ze zdravotních důvodů, Kolář Ondřej celý jednací den z rodinných důvodů, Malá Taťána celý jednací den z rodinných důvodů, Naiclerová Hana celý jednací den bez udání důvodu, Němečková Crkvenjaš Zdenka celý jednací den ze zdravotních důvodů, Okamura Tomio od 10 hodin z pracovních důvodů, Ožanová Zuzana od 12 hodin z pracovních důvodů, Quittová Petra celý jednací den bez udání důvodu, Sadovský Petr ze zdravotních důvodů celý jednací den, Staněk Pavel celý jednací den z rodinných důvodů, Stržínek Robert celý jednací den ze zdravotních důvodů, Svoboda Bohuslav celý jednací den z pracovních důvodů, Tureček Karel celý jednací den - zahraniční cesta, Vlček Lukáš celý jednací den ze zdravotních důvodů, Volný Jan celý jednací den ze zdravotních důvodů, Wenzl Milan celý jednací den ze zdravotních důvodů.
Z členů vlády se omlouvá pan ministr Balaš do 10 hodin z pracovních důvodů, pan ministr Bartoš celý jednací den z rodinných důvodů, pan ministr Baxa od 12 hodin z pracovních důvodů, pan ministr Bek celý jednací den z důvodu zahraniční cesty, pan ministr Blažek celý jednací den z pracovních důvodů, pan ministr Kupka celý jednací den z pracovních důvodů, paní ministryně Langšádlová Helena celý jednací den z pracovních důvodů, pan ministr Lipavský Jan celý jednací den z pracovních důvodů, pan ministr Nekula celý jednací den z pracovních důvodů, pan ministr Rakušan celý jednací den z pracovních důvodů, pan ministr Stanjura celý jednací den ze zdravotních důvodů a pan ministr Válek celý jednací den z pracovních důvodů.
Přibyly omluvy pana poslance Benešíka do 10 hodin z pracovních důvodů a pana poslance Fialy Radima od 10 hodin z pracovních důvodů.
Dnešní jednání zahájíme projednáváním pevně zařazených bodů: bodu číslo 119, sněmovní tisk 296, novela zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení; bodem číslo 108, sněmovní tisk 67, novela zákona o Antarktidě, a bodem číslo 1, sněmovní tisk 335, novela energetického zákona.
Na základě dohody grémia z úterý 15. listopadu bychom po projednání bodu 1 45. schůzi přerušili. Poté bychom po technické pauze cca pět minut formálně otevřeli přerušenou 32. schůzi Poslanecké sněmovny, aby mohla být ukončena, jelikož její program byl vyčerpán.
Ptám se, jestli se někdo hlásí k programu jednání? Prosím, pan předseda Cogan. Pane poslanče, máte slovo.
Poslanec Josef Cogan: Dobrý den. Vážení kolegové, vážené kolegyně, já bych si dovolil ještě navrhnout doplnění pořadu schůze o body: vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, sněmovní tisk 333. Jedná se o doplnění druhého čtení a také třetího čtení do bloku třetích čtení s tím, že přesné zařazení bodů navrhne potom kolega Výborný ve svém dalším návrhu. Je to ten, který jsme projednali v prvním čtení v úterý. Včera proběhl i výbor a teď bychom zařadili tento bod na druhé a třetí čtení.
Místopředseda PSP Jan Skopeček: Pane předsedo, můžu ještě jednou poprosit o zopakování? Já jsem zaznamenal, tisk číslo 333, druhé i třetí čtení, to znamená, že navrhujete dva body? (Předseda Cogan: Tak, ano.) A ještě můžete jednou na mikrofon název toho zákona? Já jsem vám moc nerozuměl.
Poslanec Josef Cogan: Takže zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. (Předsedající: Ano.) Tisk 333.
Místopředseda PSP Jan Skopeček: Ano, děkuji. Pan předseda Výborný.
Poslanec Marek Výborný: Děkuji za slovo, vážený pane místopředsedo. Vážená vládo, kolegyně, kolegové, dobré ráno přeji a já bych si dovolil navázat na kolegu, pana předsedu Cogana, a požádat o úpravu pořadu dnešní schůze pléna Poslanecké sněmovny, a to takto: navrhuji, abychom začali dnešní jednání bodem číslo 1, to znamená sněmovní tisk 335, novela energetického zákona, projednávaná ve stavu legislativní nouze. A protože je zde dohoda předsedů všech poslaneckých klubů, že bude třeba čas na rozdání pozměňovacích návrhů mezi druhým a třetím čtením, tak abychom využili tuto přestávku ke zpracování nebo nutnou pauzu ke zpracování pozměňovacích návrhů k tisku 335 v legislativní nouzi, navrhuji, aby v této vzniklé přestávce, tedy po druhém čtení sněmovního tisku 335, byly zařazeny body v tomto pořadí a projednány: sněmovní tisk 296, to je dnes bod 119, návrh zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení ve třetím čtení; sněmovní tisk 296, dále bod 108, sněmovní tisk 67, třetí čtení, novela zákona o Antarktidě, a poté jako třetí bod v této pauze, aby bylo projednáno ve druhém čtení, bude-li to schváleno samozřejmě plénem Poslanecké sněmovny, jak navrhl zařazení kolega Cogan, tak aby jako třetí bod byl projednán sněmovní tisk 333, tedy novela zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů.
Po projednání těchto tří bodů, budou-li zařazeny takto do pořadu schůze, nebo respektive na program, bychom se vrátili ke třetímu čtení zákona projednávanému v legislativní nouzi, to znamená sněmovního tisku 335. Děkuji.
Místopředseda PSP Jan Skopeček: Děkuji. Takže ještě se někdo hlásí k návrhu na doplnění nebo změnu programu? Pokud ne, tak si to dovolím shrnout. Nejdříve budeme hlasovat o zařazení nových bodů, a to tisku číslo 333, nejprve ve druhém čtení a poté ve třetím čtení, takže to by byla dvě hlasování o zařazení na program. Následně bychom hlasovali o projednání prvního bodu, a to bodu 1, tisk číslo 335, v prvním čtení. Poté by nastala pauza pro vypracování pozměňovacích návrhů a postupovali bychom tak, že bychom projednali v té pauze tisk číslo 296, tisk číslo 67, tisk číslo 333 a poté bychom se vrátili k tisku číslo 335 v rámci třetího čtení. Je to takto všem jasné, je to správně? Bezvadné. ***