Neautorizováno!
(19.50 hodin)
(pokračuje Radek Rozvoral)
Je zcela evidentní, že se jedná o snahu vlády umlčet kritiku nezvládnuté nelegální imigrace a kritiku migračního paktu Evropské unie. Trestní stíhání předsedy SPD za oprávněnou kritiku této neúčinné politiky je bezprecedentním útokem současné vládní moci na svobodu slova a svobodu projevu, nesoucí rysy totalitních režimů.
Hnutí SPD plně stojí za svým předsedou. Já za sebe zde vyjadřuji názor, který zastává celý poslanecký klub hnutí SPD, že nesouhlasíme s vydáním našeho předsedy Tomia Okamury, kterého Policie České republiky podezírá z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod v souvislosti s loňskou billboardovou kampaní SPD.
Jedním ze současných problémů celé Evropy jsou neustále velké počty příchozích nelegálních imigrantů, kdy většina z nich je islámského vyznání, což s sebou přináší pro evropské země velké bezpečnostní riziko. To jednoznačně potvrzují počty teroristických útoků spáchaných imigranty na občany těchto zemí, které měly za následek mnoho nevinných obětí včetně dětí. Hnutí SPD zastává k nelegální imigraci do zemí Evropské unie trvalý a neměnný postoj, který spočívá v nulové toleranci nelegálních imigrantů.
Představitelé Evropské unie zcela podcenili velkou migrační vlnu do unijních zemí v roce 2015, kterou ve své podstatě podporovali. Když si následně uvědomili na základě celé řady teroristických útoků napříč unijními zeměmi, že tito imigranti představují velké bezpečnostní riziko, tak se začali touto problematikou neúčinně zabývat. Do současné doby totiž nenašli žádný účinný nástroj, jak zamezit vstup nelegálním imigrantům do unijních zemí.
Nově bruselskými úředníky připravený migrační pakt Evropské unie za podpory ministra vnitra Rakušana, na kterém se na základě návrhu Evropské komise dohodly členské státy s poslanci Evropského parlamentu, by měl začít platit od roku 2026. Podle hnutí SPD, jak jsme předpokládali, nepřináší tento pakt žádná reálná řešení. Tento dokument totiž neřeší skutečné příčiny imigrace, ale zaměřuje se pouze na její důsledky. Namísto účinných opatření proti nelegální imigraci se zdá, že nový migrační pakt EU naopak vytváří prostředí, které spíše vyzývá imigranty, aby přišli do Evropské unie a následně se přerozdělovali mezi členské státy. Pro hnutí SPD je zcela nepřijatelné, aby Česká republika byla nucena přijímat nelegální imigranty nebo za ně platit vysoké výpalné, což by nejen zhoršilo bezpečnostní situaci, ale i poškodilo naši kulturu, ekonomiku a sociální stabilitu.
Převážná většina imigrantů přicházejících nelegálními způsoby do Evropy spadá do skupiny ekonomických imigrantů, což znamená, že jejich jediným důvodem je dostat se do Evropské unie, zde nepracovat, žít ze štědrých sociálních dávek a též šířit velice nebezpečnou, nenávistnou a ženami opovrhující islámskou ideologii. Tito imigranti mají problémy s integrací do evropské společnosti a přinášejí s sebou nejen sociální, ale hlavně bezpečnostní problémy. V žádném případě se nepřizpůsobují hodnotám a normám, které jsou pro Evropu zásadní, jako je svoboda, rovnost pohlaví nebo uznání křesťanských hodnot.
Většina z těchto imigrantů jsou nejen muslimského vyznání, ale navíc vyznávají radikální formy islámu, což potvrzují statistické údaje a tragické případy teroristických útoků spáchaných imigranty. Tyto útoky, které měly za následek smrt mnoha nevinných obětí, včetně žen a dětí, ukazují na potřebu zásadně přehodnotit migrační politiku Evropské unie a přijmout zásadní opatření, které zajistí bezpečnost evropských občanů. Těch teroristických útoků bylo za poslední roky velké množství a měli ho na svědomí právě islámští imigranti. Proběhly napříč celou Evropou, nejvíce z nich v Británii, ve Francii a v Německu.
V této souvislosti zmíním některé z aktuálních případů útoku imigrantů. V britském Liverpoolu začal minulý měsíc proces s útočníkem ze Southportu, který vloni v létě ubodal tři dívky na taneční lekci. Mladík se k tomuto opovrženíhodnému činu přiznal. Na začátku přelíčení se doznal také k tomu, že zranil dalších deset lidí a vlastnil manuál teroristické organizace al-Káida. K tomuto případu přidám vyjádření redaktora České televize v Británii, Lukáše Dolanského, které bylo vysíláno minulý měsíc v událostech, cituji: "Není týdne, aby britská média nehlásila podobnou tragickou událost. Útoky nožem jsou podle policejních statistik v Anglii téměř na denním pořádku. Útočníky bývají často členové pouličních gangů, kde je násilí normou. Dokud nezmizí tyto kriminální skupiny, nezmizí z britských ulic ani tato pandemie násilí chladných zbraní. Britská vláda nyní hledá způsob, jak podobným útokům zabránit." Konec citátu. Britský premiér Starmer k tomuto mimo jiné řekl, cituji: "Pokud je třeba změnit zákon, abychom zakročili proti této nové a nebezpečné hrozbě, pak to rychle změníme." Konec citátu.
Druhý nejnovější případ je z Německa. Dospělý muž a dvouleté dítě zemřeli při útoku kuchyňským nožem v parku v centru bavorského města Aschaffenburg. Podezřelé útočníka, kterým je dvacetiosmiletý Afghánec, se policii podařilo zadržet. Německý kancléř Olaf Scholz naznačil čin za teroristický a kritizoval, že se jej dopustil člověk, který původně hledal v Německu ochranu. Lídr německé opozice Friedrich Merz slíbil, že pokud se stane kancléřem, zpřísní hned první den v úřadu migrační politiku. Azyl by úřady odmítly i těm žadatelům, kteří na něj mají právo, ale do země vstoupili nelegálně. Merz vyzývá i k přehodnocení fungování schengenského prostoru a posílení kontrol na hranicích. V médiích se vyjádřil, že už toho bylo dost a že v migrační politice vládne chaos. V Německu je chybně vedena deset let. Reagoval tak na poslední útok v německém Aschaffenburgu.
V poslední době došlo v Evropě k několika útokům nožem, které měly teroristický charakter nebo byly spáchány osobami inspirovanými islámskými ideologiemi. Útoky nožem se staly stále častějšími v některých evropských městech, což vedlo k intenzivní debatě o bezpečnosti a prevenci radikalizace. Zde je několik příkladů:
V únoru 2020 došlo v Londýně k útoku nožem, kdy muž napadl několik lidí v oblasti Streatham. Útočník, dvacetiletý Súdánec, britský občan, který byl v minulosti zadržen za teroristickou činnost a poté propuštěn, napadl tři osoby na veřejnosti nožem. Útočník měl napojení na radikální islamistické organizace, což potvrdila i britská policie. Incident vyvolal diskusi o problémových praktikách v oblasti propuštění radikalizovaných jednotlivců z vězení.
V září 2020 došlo v Paříži k útoku nožem, kdy dva muži zaútočili na zaměstnance redakce satirického časopisu Charlie Hebdo při příležitosti obnovení soudu s obviněnými z účasti na útoku v roce 2015. Tento incident, který si vyžádal několik zranění, měl jasné islamistické motivy. Útočníci byli inspirováni pomstou za karikatury proroka Mohameda, které časopis vydával. Tento útok vedl k opětovnému posílení bezpečnostních opatření a diskusím o svobodě projevu a radikalizaci v evropských muslimských komunitách.
V říjnu 2020 došlo v Nice k brutálnímu útoku nožem v kostele Notre-Dame. Útočník, dvacetijednaletý Tunisan, který byl v zemi nelegálně, zaútočil nožem na tři osoby. Dvě ženy a jeden muž byli zabiti, přičemž jeden z mužů zemřel po útoku na místě, zatímco žena byla napadena v kostele. Tento útok byl připsán islamistickému extremismu, protože útočník měl předchozí radikalizované sklony. Po útoku byla Francie v pohotovosti a probíhaly diskuse o bezpečnostní situaci a migraci.
V listopadu 2020 došlo k útoku v centru Vídně, kde islamistický útočník zaútočil na náhodné osoby nožem. Tento útok byl spáchán dvacetiletým útočníkem, který byl napojen na radikální islám. Útočník napadl několik osob, přičemž čtyři lidé byli zabiti a mnoho dalších zraněno. Tento incident vedl k posílení bezpečnostních opatření v Rakousku a opět otevřel diskusi o hrozbě islamistického extremismu v Evropě.
V červnu 2021 došlo k útoku nožem v Göteborgu, kdy muž zaútočil na několik osob v centru města. Útočník byl později identifikován jako muž s kořeny na Blízkém východě, který byl známý pro své radikalizační sklony a byl v minulosti zapojen do islamistických aktivit. Napadl náhodné oběti, přičemž incident vedl k diskusím o bezpečnosti na veřejně přístupných místech a o hrozbách spojených s nelegální migrací a radikalizací.
V říjnu 2021 došlo v Bratislavě k útoku nožem, který spáchal dvacetišestiletý muž syrského původu. Útočník napadl náhodné osoby na veřejnosti, po útoku byl zadržen a později se zjistilo, že motivy útoku byly spojeny s radikálními ideologiemi, které útočník předtím vyjadřoval na sociálních sítích. Tento incident vedl k obavě o možnou radikalizaci mezi imigranty a o bezpečnost na veřejných místech. ***