(17.10 hodin)

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Já vám děkuji, pane předsedo. Už se nikdo nepřihlásil s přednostním právem.

Dámy a pánové, já nyní přeruším naše jednání, a to na 60 minut. Během této doby je nutné, abych jako nově zvolený předseda podepsal poslanecké průkazy a provedl nějaké další administrativní úkony. Naše poslanecké průkazy budou posléze vydávány u prezence v předsálí. Čas bude upřesněn v momentě, kdy budou zpracovány pracovníky Kanceláře.

Takže já pro tuto chvilku přerušuji do 18.10. Vyhlašuji přestávku do 18.10. Prosím? S přednostním právem pan Stanjura.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Já mám jednoduchou otázku, pane předsedo. Před sebou máme dnes jenom jeden bod, který je podle mě poměrně rychlý, a my teď budeme 60 minut čekat na to, abychom pak za 120 vteřin vyřešili bod číslo 10. Já myslím, že bod číslo 10 můžeme řešit i bez poslaneckých průkazů. Já tomu úplně nerozumím, protože až stanovíme počet místopředsedů, tak pak bude přerušena schůze do pátku. Nerozumím tomu, co tady hodinu budeme dělat, abychom tady pak jednali dvě minuty. Děkuji za vysvětlení.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Já jsem měl úplně stejný pocit v roce 2013. Mám za to, že tento postup je už v podstatě zvyklostí, ale mohli bychom o tom dát hlasovat suveréna - Sněmovnu. Záleží na vás, jak spěcháte na poslanecké průkazy. To se týká převzetí funkce, nejedná se o průkazy, takový detail, jako jsou klíče od korunovačních klenotů a podobně. Já si myslím, že ideální by bylo, kdyby se předsedové klubů tady ke mně dostavili, abychom se domluvili. Dám pětiminutovou přestávku a pojďme se nějak rozumně domluvit. Ano?

Ještě... (K mikrofonu přistupuje poslankyně Černochová.) Já nemám otevřený bod, paní poslankyně. Vy nemáte přednostní právo, je mi to hrozně moc líto.

 

Poslankyně Jana Černochová: Já jsem chtěla zefektivnit práci Sněmovny.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: To já také.

 

Poslankyně Jana Černochová: Jestli by bylo možné třeba, kdyby se v tom mezičase po volbě počtu místopředsedů mohl sejít volební výbor a vyhlásit lhůtu na počet místopředsedů.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: To je v plánu. Stačí nám čtyři minuty, do 17.15. Pojďte prosím, předsedové, ke mně. (Poslanec Kolovratník svolává do místnosti u klavíru volební komisi.)

 

(Jednání přerušeno od 17.11 do 17.16 hodin.)

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Vážené kolegyně, vážení kolegové, já vás poprosím, abyste zaujali svá místa. V praxi jsme si ověřili, že beze mě to nezačne, protože zatím jsem tu sám a nemám žádné místopředsedy.

Jenom vás informuji, že v místnosti u klavíru se teď zřejmě konzultuje další postup volební komise. Pan předseda Kolovratník mě poprosil ještě o nějakou rezervu, takže já přerušuji do 17.20, to už by snad mohlo stačit.

 

(Jednání přerušeno v 17.17 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP