(9.10 hodin)

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Dobrý den, dámy a pánové. Děkuji za slovo, pane předsedo. Poté, co byla zachráněna politická kultura, mi dovolte, abych jenom stručně vyjádřil stanovisko klubu TOP 09, že nemůžeme volit do tak vysoké pozice, jako je pozice místopředsedy Sněmovny, zástupce stran, které v některých postojích podle našeho názoru jsou v rozporu se zásadami humanismu. Mám tím na mysli stranu komunistickou a stranu SPD.

Děkuji za pozornost.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji, pane předsedo. Pan poslanec Hamáček zcela ruší svou faktickou poznámku.

Já tedy pouze pro stenozáznam - pan poslanec Kubíček hlasuje s náhradní kartou číslo 2.

Ptám se, zda má ještě někdo další zájem o vystoupení v rozpravě. Není-li tomu tak, já rozpravu končím.

Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji. Nyní už není potřeba nic dodávat o návrhu na volbu. O způsobu volby se nehlasuje, neboť ze zákona se jedná o volbu tajnou. Takže já vás nyní, pane předsedající, poprosím o přerušení tohoto bodu a vyhlášení prvního kola první volby. Na hlasovací lístky si dejme dvacet minut, to znamená do 9.30 hodin budeme vydávat hlasovací lístky. Poté prosím raději s rezervou dalších třicet minut na počítání a kontrolu výsledků. To znamená, že v 10 hodin bychom byli schopni oznámit výsledek volby.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Ano, já vám děkuji. Dovolte mi, abych ještě přečetl omluvu pana poslance Karla Schwarzenberga, který se omlouvá ze zdravotních důvodů z dnešního jednání.

Přerušuji jednání do 10.00 hodin pro konání tajné volby místopředsedů Poslanecké sněmovny.

 

(Jednání přerušeno v 9.11 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP