(Jednání zahájeno v 9.00 hodin.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážení členové vlády, zahajuji čtvrtý jednací den 26. schůze Poslanecké sněmovny a všechny vás vítám.

Prosím, abyste se všichni přihlásili identifikačními kartami, případně mi oznámili, kdo žádá o vydání náhradní karty.

Sděluji, že o omluvení své neúčasti na dnešním jednání požádali tito poslanci a poslankyně: Babišová Andrea - zdravotní důvody, Balcarová Dana od 11 hodin pracovní důvody, Bartoš Ivan do 9.30 pracovní důvody, Bělobrádek Pavel - zdravotní důvody, Birke Jan - pracovní důvody, Elfmark František - rodinné důvody, Gajdůšková Alena - rodinné důvody, Grospič Stanislav - zahraniční cesta, Hanzel Tomáš - zahraniční cesta, Chovanec Milan - zdravotní důvody, Jáč Ivan - pracovní důvody, Janulík Miloslav - zahraniční cesta, Jurečka Marian - osobní důvody, Kobza Jiří - zahraniční cesta, Kopřiva František - zahraniční cesta, Kytýr Jaroslav - zahraniční cesta, Mihola Jiří - pracovní důvody, Němcová Miroslava - zahraniční cesta, Řehounek Jan do 10.30 pracovní důvody, Schwarzenberg Karel - pracovní důvody, Válek Vlastimil - zdravotní důvody, Valenta Jiří - pracovní důvody, Vrána Petr - pracovní důvody.

Dále se omlouvají členové vlády: Babiš Andrej - zahraniční cesta, Brabec Richard - zdravotní důvody, Hamáček Jan - pracovní důvody, Metnar Lubomír - pracovní důvody, Petříček Tomáš - pracovní důvody, Plaga Robert - pracovní důvody, Schillerová Alena - pracovní důvody, Ťok Dan do 10 hodin - pracovní důvody, Toman Miroslav - pracovní důvody a Jan Kněžínek z pracovních důvodů z celé dnešní schůze.

Dnešní jednání bychom zahájili pevně zařazenými body 217 a 218, poté bychom pokračovali dalšími body z bloku zákony prvního čtení. (Hluk v sále.) A pan předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL - máte nějaký návrh ke schválenému pořadu schůze? Ano, pan poslanec Chvojka také. Takže pan poslanec Bartošek. Prosím.

 

Poslanec Jan Bartošek: Děkuji za slovo, pane místopředsedo.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: A prosím o klid! Prosím o klid v sále.

 

Poslanec Jan Bartošek: Já bych vás chtěl, kolegyně a kolegové, požádat, abychom na dnešní den po pevně zařazených bodech zařadili bod Informace vlády ČR k řešení krizové situace na dálnici D1. Je to bod 226. Zbývá hlasovat pouze usnesení, abychom ten bod mohli uzavřít. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: A vy jste říkal, protože tady je takový hluk, pane předsedo, že je to po pevně zařazených bodech.

 

Poslanec Jan Bartošek: Ano. Po již pevně zařazených bodech. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Ano. Po již zařazených bodech. Já bych vás poprosil opravdu o klid, protože tady nahoře neslyšíme vůbec návrhy poslanců. A pan poslanec Chvojka, předseda poslaneckého klubu ČSSD má také zájem.

 

Poslanec Jan Chvojka: Hezké ráno, dámy a pánové. Děkuji za slovo, pane místopředsedo. Já bych chtěl požádat o pevné zařazení bodů, které zmíním. Za prvé bych chtěl požádat o pevné zařazení tisku č. 333, je to zákon o nemocenském pojištění, na úterý příští týden po bodu, v rámci druhých čtení, zákony související se změnou zákona o soudních znalcích, tlumočnících atd. Momentálně nemohu najít, jaké to je číslo. Ale určitě mi rozumíte. (Předsedající: Ano.) To znamená po bodu č. 9. To znamená po návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím. Ano, rozumíme si? Děkuji. (Předsedající: Ano.)

Potom bych chtěl mezinárodní smlouvu s Běloruskem o důchodovém zabezpečení jako bod č. 1 na čtvrtek 31. ledna. Je to tisk 165. (Předsedající: Ano. Ještě jednou prosím vás...) Čtvrtek 31. ledna první bod, tisk 365. Je to smlouva s Běloruskem o důchodovém zabezpečení. (Hluk stále trvá.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Smlouva - on je tady opravdu takový hluk, že já vás prosím vás vůbec neslyším, co navrhujete. Takže... (Posl. Chvojka: Já se také neslyším.) Takže ještě jednou. Je to tisk 165, je to zákon...

 

Poslanec Jan Chvojka: Je to smlouva s Běloruskem o důchodovém zabezpečení a v rámci těch různých smluv a zpráv, tak jako bod č. 1 od 11 hodin na příští čtvrtek. (Předsedající: Ano, chápu.) Děkuji.

A potom bych poprosil dva body na úterý 12. února. My tam máme už dva pevně zařazené body. A já bych poprosil jako bod č. 3 za ty už dva pevně zařazené body bod č. 21, alias tisk 179. Je to návrh poslance Karla Raise na vydání zákona, kterým se mění zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí. Je to druhé čtení.

A potom jako bod... (Předsedající: Tisk 179?) Ano, přesně tak, děkuji. A potom jako bod č. 4 za tento případný bod č. 3 bod 97, alias sněmovní tisk 321, prvé čtení - návrh poslanců Birke, Kováčika, Turečka a Podala na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu - stavební zákon.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Takže územní plánování. A ten předešlý tisk 179 bylo jenom co? Abych to připomněl, až budeme postupně hlasovat, protože ono tady opravdu nebylo slyšet. To je to úterý 12. 2. jako bod 3, tisk 179. To je to...

 

Poslanec Jan Chvojka: Ano. Bod č. 3 jsem navrhoval. Je to bod č. 21, tisk 179 - návrh poslance Raise o dani z nabytí nemovitých věcí. Ano, rozumíme si? Děkuji, hezký den.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Ano. Tak. Pan poslanec Pikal.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Děkuji. Já bych chtěl jenom požádat, abychom zařadili bod 172, což je volba náhradníka ve Správní radě VZP, bude se to hlasovat veřejně, abychom ho zařadili na úterý pevně po již pevně zařazených bodech.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: V úterý zatím žádné pevně zařazené nemáme. To znamená...

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Myslím úterý 12. 2. Omlouvám se.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Ano, úterý 12. 2. Chápu, tak dobře. Tak. Zeptám se ještě, jestli jsou nějaké další návrhy. Nejsou. Takže my tedy budeme teď hlasovat o těch přednesených návrzích. Jinak mi tady přistála ještě jedna omluva. Omlouvá se od 9 do 10 hodin z osobních důvodů pan poslanec Martin Kolovratník.

Takže budeme hlasovat. Máme tady - já tedy zagonguji, protože budeme hlasovat. Pan poslanec Bartošek navrhuje, abychom bod, který se týká dálnice D1, je to bod č. 226, zařadili dnes po již pevně zařazených bodech. To znamená, dneska máme dva pevně zařazené body - Den památky holocaustu a pravidla hospodaření, takže jako třetí bod by to bylo dnes. Já myslím, že všichni víte, o jakém návrhu budeme hlasovat. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP