(14.50 hodin)
(pokračuje Vondráček)

Pan poslanec Michálek potom navrhoval jiné zařazení bodu o náhradním výživném, nicméně byl už přijat ten... Je pravda, že jsem to mohl vyhodnotit jako protinávrh, nicméně hlasovali jsme první návrh, který zazněl dříve, (tudíž) považuji tento návrh za nehlasovatelný.

 

Pan poslanec Kopřiva navrhuje zařadit body 87 a 88 dnes po již pevně zařazených bodech z grémia.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 7. Přihlášeno je 179, pro 35, proti 34. Návrh přijat nebyl.

 

Pan poslanec Lubomír Volný navrhuje zařadit nový bod s názvem Na všech životech záleží. Nejprve tedy zařazení nového bodu.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 8. Přihlášeno je 175, pro 32, proti 14. Návrh nebyl přijat.

 

Pan poslanec Pošvář navrhuje, mohu-li to tak říct, předřadit třetí čtení novely zákona o týrání zvířat, aby zítra byl jako druhý bod v rámci třetích čtení.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 9. Přihlášeno je 181, pro 59, proti 9. Návrh nebyl přijat.

 

Pan poslanec Nacher navrhuje tisk 799, novela energetického zákona, zařadit dnes za autorský zákon, což je v tuto chvíli bod 127.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 10. Přihlášeno je 181, pro 148, proti nikdo. Návrh byl přijat.

 

Pan poslanec Holomčík navrhuje v rámci třetích čtení zítra předřadit novelu zákona o vodách, a protože nebyl přijat návrh pana kolegy Pošváře, takže to navrhuje jako druhý bod v rámci třetích čtení.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 11. Přihlášeno je 181, pro 60, proti nikdo. Návrh nebyl přijat.

 

A jako poslední je zde návrh pana poslance Václava Klause na zařazení nového bodu Vysvětlení Miroslava Kalouska, na kterých životech nezáleží. Je to nový bod, o kterém je možné hlasovat.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 12. Přihlášeno je 181, pro 49, proti 14. Tento návrh přijat nebyl.

 

Tím jsme se vypořádali se všemi návrhy, které zazněly v rámci návrhu pořadu schůze. (Hluk v sále.) K hlasování prosím. Pan poslanec Bojko.

 

Poslanec Marian Bojko: Dobrý den, pane předsedo. Ohledně -

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Poprosím o klid v sále! Děkuji.

 

Poslanec Marian Bojko: U bodu (hlasování) číslo 8 jsem hlasoval pro, a na sjetině mám zdržel se. Nezpochybňuji hlasování, ale chci, aby bylo do stenogramu uvedeno, že jsem hlasoval pro.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. S přednostním právem pan předseda Rakušan.

 

Poslanec Vít Rakušan: Děkuji za slovo, pane předsedo. Bohužel jsem promeškal ten správný okamžik, což je moje procedurální chyba, nicméně ten váš postup skutečně správný nebyl. Tady byl protinávrh pana kolegy Michálka na to, kam má být zařazeno náhradní výživné. Byl to protinávrh, bylo to zařazeno až po těch bodech, na kterých jsme se na grémiu jasně domluvili. Pokud sociální demokracie prostě na grémiu nebyla úspěšná, ten bod náhradní výživné zařazen nebyl. My jsme teď sociální demokracii vyšli vstříc a zařadili jsme to před grémiem zařazené rozpočtové určení daní pro kraje, o kterém teď už víme, že se prostě jednoznačně nestihne. Byl tady protinávrh pana kolegy Michálka, podle jednacího řádu měl být hlasován, tím pádem by bylo případně náhradní výživné zařazeno až po projednání rozpočtového určení daní pro kraje, což byla dohoda z grémia. Je mi to opravdu líto, že tady takovými procedurálními kličkami prostě potom dáváme přednost koaličnímu spojenci před tím, co jsme dohodli na grémiu.

Děkuji za pozornost.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. Pan předseda Kalousek s přednostním právem.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo. Dámy a pánové, promiňte, jenom abych předešel zbytečným mediálním dotazům k té nonverbální komunikaci, která tady proběhla před řečnickým stolem. Zdůrazňuji - a myslím, že jsem to mnohokrát dokázal - že nikomu neupírám právo na jeho názor, jakkoliv kontroverzní, za tímto řečnickým pultíkem, nicméně se domnívám, že vzhledem k tomu, že právě proto, že má to právo formulovat svůj názor větami, které začínají a končí, pokud jich je schopen, že tyto věty nemají být doprovázeny velkými postery, velkými plakáty a hesly.

Za tu dobu, co jsem v této Sněmovně, a to je jednadvacet let, se něčeho takového dopustili pouze dva lidé, kterých si - promiňte, řeknu to zcela upřímně - hluboce nevážím. To je pan poslanec Babiš a pan poslanec Volný. Pan poslanec Babiš tady kdysi mával velkými plakáty týkajícími se EET a nízké ceny piva, pan poslanec Volný tady dnes mával plakátem týkajícím se ceny lidského života. Oba dva měli dostatečný prostor k tomu, aby to řekli na tento mikrofon. Nepotřebují k tomu plakáty. A já se domnívám, že bychom takové formy nonverbální komunikace ve Sněmovně připustit neměli, pokud připustíme myšlenku, že kolegové jsou schopni formulovat věty. Děkuji.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Já vám děkuji. Ještě k panu předsedovi Rakušanovi. Pan předseda Michálek skutečně řekl a použil termín protinávrh, takže nicméně on sám námitku proti hlasování nevznesl a vzhledem k tomu, že tam byla snad i ústavní většina, když se přijímal tento návrh, tak předpokládám, že by to na výsledku hlasování nic nezměnilo. Ale chápu, je to pravda, omlouvám se.

 

Nyní bychom se tedy dostali k hlasování o pořadu schůze jako celku. Takže schvalujeme pořad schůze jako celek.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 13. Přihlášeno 181, pro 144, proti nikdo. Pořad schůze byl schválen.

 

Nyní bych rád vzhledem k tomu, že jsme schválili gremiální návrh, který předpokládá nějaký průběh středečního jednání, tak bych v souvislosti s návrhem na projednání zákonů z bloku třetího čtení už teď navrhl, abychom si odsouhlasili a hlasovali podle § 95a jednacího řádu o vyčlenění jiných hodin pro jednání o třetím čtení, než je zítra do 14.00 hodin. Předpokládá se totiž dle dohody grémia, že od 14.30 hodin budeme probírat třetí čtení - novela státního rozpočtu. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP