(13.00 hodin)
(pokračuje Volný)

A třetí věc je, vy se tady navážíte do pana guvernéra. Já si myslím, že to bylo od něj velice pěkné, že se přišel podívat, nechce zasahovat do těchto věcí, protože on byl několikrát v rozpočtovém výboru, a vy to všichni víte, a tyto věci tam diskutoval i on, i paní ministryně. Takže nevidím důvod, proč takto naháníte pana guvernéra. Beru to tak, že on se přišel podívat, jak probíhá hlasování, a přišel vám poděkovat za to, že tento zákon schválíme. Já v tom jiný problém nevidím. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Bude následovat několik faktických poznámek, nejprve pan poslanec Mikuláš Ferjenčík, pak pan předseda Zbyněk Stanjura, pan poslanec Vojtěch Munzar, pan předseda Válek, pan poslanec Skopeček a tak dál. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Mikuláš Ferjenčík: Děkuji za slovo, pane předsedající. Já bych chtěl jen stručně zareagovat na kolegu Volného. Přiznám se, že jsem trochu naivně očekával, že když už se na nás pan guvernér přišel podívat, že třeba bude i odpovídat na ty otázky, které klademe. Jinak skutečně mi přijde trochu nehospodárné nakládat s časem guvernéra České národní banky tak, že jen tak z plezíru se jde podívat do Sněmovny a k ničemu se tam nevyjádří.

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Děkuji. Pan předseda Zbyněk Stanjura, faktická poznámka. Prosím, máte slovo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Jednak bych ocenil odvahu pana poslance Volného z ANO - jsou tady dva poslanci, abychom věděli kterého - že vlastně první zastánce zákona promluvil, bohužel mluvil jenom o tom, kdo volá do lesa a co se z lesa ozývá. K zákonu samotnému se nevyjádřil. Nicméně já jsem v druhém čtení, pane poslanče Volný, prostřednictvím pana místopředsedy, kladl ty samé dotazy na pana guvernéra: jaké jsou zkušenosti s novelou, kterou jsme schválili, jaké jsou konkrétní výsledky. Nedočkal jsem se odpovědi ani ve druhém čtení, ani dneska. Takže když kladete otázky, někdo má týdny na odpovědi, pak sem přijde pan guvernér, sedí tu jak pecka, mlčí jako zařezaný, tak se nám nedivte, že se nám průběh této debaty nelíbí.

Ano, my ten zákon považujeme z mnoha důvodů za nedobrý, o tom podrobně mluvili kolegové, já to nebudu opakovat, a čekal jsem ze strany příznivců tohoto zákona podobně silnou argumentaci, proč je ten zákon dobrý. Ticho. Ticho. Rychle, rychle, schvalme, schvalme. Myslím si, že to není dobře.

Poslední věc. Je 13.02, jsou naplánované výbory, mnozí z nás mají naplánované jednání, protože obvykle se končí ve 13. Takže jménem poslaneckého klubu občanských demokratů žádám o pauzu v délce 58 minut. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Petr Fiala: Děkuji. Já samozřejmě této žádosti vyhovím a vyhlašuji přestávku na jednání poslaneckého klubu Občanské demokratické strany. To ale samozřejmě znamená, že končí dopolední jednání Poslanecké sněmovny. Sejdeme se tady znovu ve 14.30 hodin, kdy máme napevno zařazený bod číslo 53. Členům organizačního výboru připomínám, že bude probíhat jednání organizačního výboru, které začne ve 13.08 hodin.

 

(Jednání bylo přerušeno ve 13.03 hodin.)***
Přihlásit/registrovat se do ISP