(9.10 hodin)

 

Poslanec Martin Kolovratník: Vážení členové vlády, kolegyně, kolegové, dobré dopoledne. Já bych se na vás rád obrátil s prosbou o pevné zařazení sněmovního tisku č. 76, je to v tuto chvíli bod 85. Je to novela zákona na urychlení výstavby dopravní infrastruktury. My jsme ho tu měli ve středu ve druhém čtení. To druhé čtení naznačilo, že ta předjednaná shoda je poměrně široká, to znamená, že ten bod by neměl být velmi konfliktní nebo dramatický. Budeme ho mít na hospodářském výboru příští týden, a proto bych vás rád poprosil, abychom ho pevně zařadili na středu 13. června, na variabilní týden, v 9 hodin jako první blok třetích čtení.

Ještě jednou zopakuji, je to sněmovní tisk 76, urychlení výstavby dopravní infrastruktury, první bod ve středu 13. června v 9 hodin, ve třetích čteních. Děkuji.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Já vám děkuji. Vzhledem k tomu, že samozřejmě nemůžeme garantovat 9.00, vždyť se ještě hlasuje o změně pořadu schůze, mám dotaz na pana poslance, zda bude stačit, když to budeme hlasovat jako první bod ve středu 13. 6. Děkuji.

Ptám se, jestli ještě někdo k pořadu schůze. Nikoho nevidím, vypořádáme se tedy s těmi návrhy tak, jak zazněly. Nejprve budeme hlasovat o návrhu pana předsedy... Tak ještě pan poslanec Benda.

 

Poslanec Marek Benda: Vážený pane předsedo, vážené dámy, vážení pánové, já jenom teď po rychlé konzultaci s kolegou Kolovratníkem - souhlasím s návrhem, jenom si myslím, že je problém, že čtrnáctidenní lhůta uplyne až tu středu odpoledne. Proto navrhuji teď zařazení nového bodu zkrácení lhůty u sněmovního tisku 176 o dva dny, tak abychom to mohli projednat v tu středu. Pokládám to za korektní, ale myslím, že bychom se pak další středu mohli dostat do problémů a mohlo by nás to nutit k tomu, že tady budeme sedět ještě v pátek, což se asi nikomu úplně nechce. Navrhuji, aby ten bod byl zařazen teď hned.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Že bychom zařadili bod zkrácení lhůty pro druhé čtení? (Poslanec Benda: Ano.) A ten bychom zahájili... (Dohadování mimo mikrofon.) To budeme hlasovat ve druhém čtení na konci. (Hlasy mimo mikrofon.) Garanční to má teď projednat teď? (Hlas mimo mikrofon: Je to lhůta mezi druhým a třetím čtením.) V tom případě by to asi byl nový bod, který zařadíme, a dali bychom ho napevno třeba hned teď jako úplně první? Ano?

Tak jako první budeme hlasovat návrh pana předsedy Faltýnka, abychom fiskální pakt, což je tisk 97, bod 61, zařadili dnes po bodu zahraničních misí, po bodu 109. Bude to dneska čtvrtý bod.

Zahajuji hlasování. Ptám se... (Poslanci upozorňují, že nefunguje hlasovací zařízení.) Pardon, takže prohlašuji hlasování za zmatečné a poprosím o zkontrolování hlasovacího zařízení. Dáme na to pět minut, ať vás tady nezdržujeme a ať je na to prostor. Přerušuji schůzi do 9.18 hodin.

 

(Jednání přerušeno 9.13 od hodin do 9.18 hodin.)

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Je 9.18, hlasovací zařízení stále není v provozu. Nezbývá mi než opět přerušit. Do 9.35 přerušuji jednání.

 

(Jednání přerušeno v 9.18 hodin.)***
Přihlásit/registrovat se do ISP