(13.50 hodin)
(pokračuje Okamura)

Připomínám, že pozměňovací návrhy jsou uvedeny ve sněmovním tisku 79/3, který byl doručen dne 23. května 2018, a usnesení garančního výboru bylo doručeno jako sněmovní tisk 79/4.

Nyní tedy budeme pokračovat v přerušené rozpravě. Pan poslanec Benda byl přerušen při svém vystoupení. Mám to tady poznamenáno. Tak, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Marek Benda: Já děkuji, panu místopředsedovi. Vážený pane místopředsedo, vážená paní ministryně, vážené dámy, vážení pánové, myslím, že můžeme v klidu jít domů. Ty dvě minuty asi zvládnu, a dokonce nebudu sdělovat ani nic zásadního. Myslím, že pomalinku směřujeme k nějaké, řekněme, smírné dohodě nad tímto tiskem.

Víte, že největší komplikace vyvolávalo ono maření spravedlnosti, diskuse, kterou jsme tady vedli velmi zásadním způsobem. Já jsem stále ještě přesvědčen o tom, že maření spravedlnosti, tak jak je předloženo, není ideálem a že může vytvářet jisté problémy. Přesto respektuji skutečnost, že jak vedení Ministerstva spravedlnosti, tak značná část této Sněmovny se domnívá, že je škodlivým skutkem, pokud jsou soudu předkládány falešné důkazy. To já si myslím také, že je škodlivým skutkem. Jenom si nejsem úplně jist, jestli toto bude vyřešeno zavedením nové skutkové podstaty maření spravedlnosti, a nejsem si jist, jestli v některých případech zejména civilních řízení nedojde k tomu, že řízení bude naopak prodlouženo, že naopak bude vstup trestního řízení do civilního řízení, začne vyšetřování -

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Tak já vás tady, pane poslanče, s dovolením přeruším. Je mi to líto, že už podruhé jste přerušen během své diskuse (smích v jednacím sále). Jelikož nemám žádnou jinou informaci o dohodě vedení poslaneckých klubů, že bychom měli v tomto bodě pokračovat, přerušuji jednání Poslanecké sněmovny do úterý 10. července do 14 hodin.

Přeji vám krásný víkend a těším se zase na shledanou.

 

(Jednání skončilo ve 14.01 hodin.)***
Přihlásit/registrovat se do ISP