(14.30 hodin)

 

Poslanec Jaroslav Faltýnek: Kolegyně, kolegové, já pouze kratičkou glosu na vystoupení Petra Bendla. My jsme byli opravdu minulý týden dva dny v terénu, chodili jsme po polích, a ta situace je opravdu, pokud se týká těch škůdců, o kterých hovořil Petr Bendl, dramatická. Problém je v tom, že ministerstva zemědělství a životního prostředí se nedokážou mezi sebou dohodnout, a proto se já domnívám, že tato problematika patří na půdu Poslanecké sněmovny, abychom vyzvali oba tyto rezorty, aby rychle našly nějaké řešení, které umožní tyto škodlivé činitele efektivně a samozřejmě s ohledem na ochranu přírody a životního prostředí řešit. Takže já za sebe, a doufám, že i ostatní kolegové, kteří byli na tom jednání, podpoří tento návrh, abychom tento bod zařadili za třetí čtení, de facto za první zařazené body v pátek. Děkuji.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. Pan poslanec Navrkal k pořadu schůze.

 

Poslanec František Navrkal: Já se omlouvám. Já jsem zapomněl, jaká jsou čísla tisků, ale jsou tady ještě další dva návrhy. Já reaguji na pana poslance Výborného, jak tady navrhoval zařazení toho bodu o změně Ústavy. Ale pak tady ještě navrhoval změnu Ústavy někdo za klub KSČM a někdo za klub STAN. Tam jde o změnu Listiny. Já bych jenom možná navrhl příslušným předkladatelům, jestli by nechtěli také zařadit ty svoje body, aby se to mohlo projednat společně, protože všechny ty návrhy spolu úzce souvisí. Já se omlouvám, že nemám tady přesný návrh, ale dám to jenom jako výzvu předkladatelům příslušných bodů.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Dobrý den. Pane poslanče, pro stenozáznam je nezbytné, abychom ty tisky identifikovali čísly a čísly bodů. Já těžko mohu nechat kolegy hlasovat. My tušíme, že je zde návrh KSČM a STAN a KDU-ČSL, že jsou zde tři návrhy, ale je třeba je identifikovat. Jestliže vám s tím případně někdo pomůže ... Věcně vám rozumím, jenom bych poprosil o doplnění čísel bodů. (Poslanec Navrkal hledá v podkladu.) Prosím.

 

Poslanec František Navrkal: Jde o tisky 526. Pardon. To je ten navržený. Pak jde o tisk 508. To je ten návrh od KSČM. A pak jde o tisk 549. To je návrh od Starostů a nezávislých. Takže to prosím zařadit bezprostředně za bod, jak navrhoval pan poslanec Výborný.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: A alternativně případně, když by neprošel návrh pana Výborného, tak navrhujete nějaké zařazení, nebo pak by to znamenalo, že ten návrh...

 

Poslanec František Navrkal: Pak bych o tom nehlasoval. Pokud neprojde návrh pana Výborného, pak bych o tom nehlasoval.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji za doplnění. Já myslím, že víme, o čem bychom hlasovali. Chce v tuto chvíli vystoupit ještě někdo k pořadu schůze? S přednostním právem pan předseda Chvojka.

 

Poslanec Jan Chvojka: Děkuji za slovo. Já jsem chtěl původně reagovat na tu fantasmagorii, kterou tady prostřednictvím pana předsedy předvedl pan předseda Okamura, kdy jeho vystoupení bylo k rezortu Ministerstva práce a sociálních věcí. Já si myslím, že pokud by byly nějaké nesrovnalosti v tomto rezortu, který naštěstí vede ČSSD, a díky němu je sociální politika spravedlivá, tak by to policie prošetřila a určitě by nezodpovědné osoby hnala k zodpovědnosti. Já o ničem nevím. Jestli o tom ví pan Okamura, tak nechť navštíví nejbližší policejní stanici a podá trestní oznámení. Jeho fascinace Českou stranou sociálně demokratickou je neuvěřitelná.

Jinak bych chtěl, a myslím si, že to je férové takto v půl třetí a je to férovější než za deset minut sedm, chtěl bych navrhnout, aby Poslanecká sněmovna jednala a meritorně i procedurálně hlasovala dnes o všech návrzích po 19. hodině, a to do 21. hodiny. Děkuji.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Děkuji. Tento návrh vnímám jako procedurální. S přednostním právem pan místopředseda Pikal.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Já bych chtěl jenom požádat o upřesnění. Jestli se bavíme o senátních návrzích, nebo o všech? Pana místopředsedy Chvojky. Jestli všechny tisky budeme projednávat i takhle pozdě, i nesenátní?

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Já tomu rozumím tak, že bez ohledu na to, co budeme projednávat, v případě, že by prošel návrh, tak do 21. hodiny. Je tomu tak.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Děkuji za upřesnění.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Ještě někdo k pořadu schůze? Souhlasí pan předseda Chvojka, že bychom ten návrh hlasovali, až si schválíme pořad? Že se nejdřív vypořádáme s jednotlivými návrhy a jako první je samozřejmě návrh, tak jak jej předložilo grémium. Já předvolám kolegy z předsálí a budeme tedy hlasovat.

S přednostním právem pan předseda Michálek.

 

Poslanec Jakub Michálek: Já navrhuji, abychom dneska doprojednali senátní vratky a pak skončili.

 

Předseda PSP Radek Vondráček: Padl zde návrh dvou poslaneckých klubů na prodloužení doby jednání. To je v pořádku. Ten váš by tedy znamenal případně buď i po 21., nebo že skončíme dřív. Jsou dvě možnosti. Je možné se k tomu vrátit do 19 hodin kdykoliv hlasováním. Já vám rozumím a je to věc nějaké dohody. Asi všichni cítíme, že nám jde především o ty senátní vratky a zamítnutí.

 

Takže nejdříve gremiální návrh.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

hlasování číslo 161 přihlášeno 187, pro 182, proti 1. Návrh byl přijat.

 

Dále je zde návrh pana předsedy Faltýnka, abychom zítra jako druhý bod zařadili bod 31 - daňový balíček. Všichni víme, o čem hlasujeme.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?

hlasování číslo 162 přihlášeno 187, pro 101, proti 61. Návrh byl přijat.

 

Dále je zde návrh pana místopředsedy Okamury, abychom zařadili nový bod nazvaný Situace na Ministerstvu práce a sociálních věcí za dlouhodobého vedení ČSSD. Doufám, že jsem si to poznačil dobře. Zařazení nového bodu.

Zahajuji hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?

hlasování číslo 163 přihlášeno 186, pro 64, proti 25. Návrh přijat nebyl. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP