(Jednání zahájeno v 9.00 hodin.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Přeji hezké ráno nebo dopoledne. Zahajuji další jednací den schůze Poslanecké sněmovny. Je to čtvrtý jednací den 40. schůze Poslanecké sněmovny a všechny vás vítám.

Aby byla zaznamenána naše účast, nejprve vás odhlásím a prosím, abyste se všichni přihlásili identifikačními kartami, případně mi oznámili, kdo žádá o vydání náhradní karty. Náhradní karta číslo 15 byla vydána paní poslankyni Zuzaně Majerové Zahradníkové.

Sděluji, že o omluvení své neúčasti na dnešním jednání požádali tito poslanci, případně ministři: je to ministr obrany Lubomír Metnar, omlouvá se dnes, 24. 1., a to z celého jednacího dne z důvodu naléhavých pracovních povinností v rámci resortu Ministerstva obrany.

Poslanec František Elfmark se omlouvá dnes od 12 hodin do konce jednání z rodinných důvodů. Dále se omlouvají: Vondráček Radek - zahraniční cesta, Adamec Ivan - pracovní důvody, Babišová Andrea - pracovní důvody, Balcarová Dana - zdravotní důvody, Bartošek Jan - pracovní důvody, Běhounek Jiří - zdravotní důvody, Birke Jan - osobní důvody, Blaha Stanislav - pracovní důvody, Bláha Jiří - rodinné důvody, Blažek Pavel - pracovní důvody, Farský Jan od 11.30 do 14.00 hodin - rodinné důvody, Fialová Eva - zdravotní důvody, Gazdík Petr od 9.00 do 10.00 hodin zdravotní důvody, Hanzel Tomáš - osobní důvody, Krejza Karel - osobní důvody, Levová Jana - osobní důvody, Melková Marcela - rodinné důvody, Okleštěk Ladislav - rodinné důvody, Podal Zdeněk - rodinné důvody, Pour Milan - zdravotní důvody, Pražák David od 12.15 do 14.00 hodin pracovní důvody, Rutová Miloslava - zdravotní důvody, Schwarzenberg Karel - pracovní důvody, Ventruba Jiří - pracovní důvody, Volný Lubomír - osobní důvody, Výborný Marek od 9.00 do 10.30 hodin pracovní důvody.

Dále členové vlády se omlouvají: Babiš Andrej - pracovní důvody, Hamáček Jan - zahraniční cesta, Havlíček Karel - zahraniční cesta, Maláčová Jana - pracovní důvody, Petříček Tomáš - pracovní důvody, Plaga Robert - pracovní důvody, Toman Miroslav - zahraniční cesta, Zaorálek Lubomír - pracovní důvody.

Takže to byli členové vlády. A ještě tady mám další omluvu. Pan poslanec Ondřej Veselý se omlouvá od 12.45 hodin dnes z pracovních důvodů.

Vzhledem k tomu, že nemáme body z bloku zákony třetí čtení, u kterých by byly splněny zákonné lhůty, a nemáme body z bloku zákony druhé čtení, které bychom dnes projednávali, budeme se tedy věnovat dalším bodům z bloku zákony - první čtení.

Nyní mám tady poznámku, že... ještě okamžíček, mám tady poznámku, že dnes mají narozeniny čtyři naši poslanci. Dnes, 24. 1., má narozeniny pan poslanec Stanislav Juránek. Mám číst i ten věk? (Z lavic: Ne.) Ne. Stanislav Juránek. Ne, toto nemyslím nijak osobně. Já nevím, jak to pan předseda měl namyšlený. Dále pan poslanec Jiří Dolejš, paní poslankyně Marcela Melková a pan poslanec Petr Bendl. Takže gratulujeme. (Potlesk.)

A nyní tady mám písemnou přihlášku na návrh změnu schváleného pořadu, nicméně vy, s přednostním právem... Ještě jednu omluvu. Pan poslanec Jan Čižinský se dnes omlouvá do 10.30 hodin z osobních důvodů.

Předseda klubu ČSSD pan poslanec Chvojka. A prosím o klid.

 

Poslanec Jan Chvojka: Děkuji za slovo, pane místopředsedo. Hezké ráno, kolegyně, kolegové. Samozřejmě se připojuji ke gratulaci čtyřem kolegům a kolegyním a přeji hodně zdraví a štěstí.

Chtěl bych požádat o dva bloky žádostí. Jeden bych nazval vyřazovací, druhý zařazovací. Co se týče té žádosti o vyřazení, tak bych chtěl poprosit o vyřazení sněmovního tisku číslo 92, novela zákona o zbraních, o vyřazení tohoto tisku z celé schůze, tak jak ještě poběží. To znamená, prosím o přesunutí tohoto tisku na další schůzi tak, aby na této schůzi už tento tisk nebyl.

Dále si dovoluji požádat o pevné zařazení bodu číslo 23, což je zkráceně řečeno vodní zákon, první čtení, na středu příští týden, to je 29. ledna, jako druhý bod odpoledního jednání. A potom bod číslo 34, zkráceně řečeno zákon o oběhu osiva a sadby, jako bod číslo 3 odpoledního jednání.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Tak, mám poznamenáno. Nyní mám žádost, pan poslanec Jiří Mašek chce k programu schůze vystoupit. Prosím, pane poslanče.

 

Poslanec Jiří Mašek: Vážený pane předsedající, dámy a pánové, v návaznosti na kolegu Chvojku bych chtěl požádat o vyřazení tisku 669 a jeho zařazení na nejbližší schůzi. Důvodem je, že na grémiu politických stran ve Sněmovně bylo domluveno, že tisk 669 se bude projednávat i s tiskem 92 ve společné rozpravě a vzhledem k nepřítomnosti ministra vnitra toto není možné. Takže žádám o vyřazení tisku 669. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Děkuji. Podívám se, zdali má ještě někdo zájem k pořadu schůze. Nikoho dalšího nevidím. Takže budeme hlasovat o těch návrzích. Já zagonguji a svolám poslance do sálu. Mezitím přečtu ještě jednu omluvu. A je to paní ministryně Marie Benešová, omlouvá se dnes na celý den z pracovních důvodů.

Jako první budeme hlasovat tři návrhy pana poslance, předsedy klubu ČSSD Chvojky.

 

Jako první budeme hlasovat o vyřazení bodu 92, což je zákon o zbraních, s tím, že žádostí je přesunutí na příští schůzi... (Hovor mimo mikrofon.) Pardon, sněmovní tisk 92, bod je to 29. Sněmovní tisk je to 92, zbraně, přesunutí na nejbližší... vyřazení a přesunutí na nejbližší schůzi.

Zahajuji hlasování. Kdo je pro? Kdo je proti?

Hlasování číslo 74, přihlášeno 149 poslanců, pro 139, proti 2. Návrh byl přijat. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP