Neprošlo jazykovou korekturou, neautorizováno!
(16.50 hodin)
Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Já taktéž děkuji. Zeptám se ještě paní zpravodajky, zdali má zájem o závěrečná slova? Nemá. Ale já se jí naopak zeptám, poněvadž mám tady některé návrhy na vrácení předloženého návrhu k dopracování - je to tak, paní zpravodajko? (Zpravodajka souhlasí.) Ano. A je to od paní poslankyně Fialové, Maříkové, Peštové a pana poslance Černého. Všechny tyto čtyři návrhy jsou na vrácení, což v tuto chvíli budeme, vážené kolegyně a vážení kolegové, hlasovat. Já vás všechny odhlásím, prosím, abyste se přihlásili svými kartami.
A když se počet přihlášených ustálí, tak znovu zopakuji, že budeme hlasovat o vrácení předloženého návrhu navrhovateli k dopracování.
Zahájil jsem hlasování. Ptám se, kdo je pro? Kdo je proti?
Hlasování číslo 27, přihlášeno 150 poslankyň a poslanců, pro 64, proti 83. Tento návrh byl zamítnut.
Na zamítnutí předloženého návrhu nemáme žádné návrhy. Nyní se tedy budeme zabývat návrhem na přikázání výborům k projednávání. Promiňte? (Dotaz z pléna mimo mikrofon.) To se hlasuje až na konec - prodloužení lhůt.
Nejprve rozhodneme o přikázání garančnímu výboru. Paní předsedkyně Poslanecké sněmovny navrhla přikázat předložený návrh k projednávání výboru pro životní prostředí jako výboru garančnímu. Navrhuje někdo, prosím, přikázání jinému výboru jako garančnímu? Nikoho z pléna nevidím, tudíž přistupuji k hlasování.
Zahájil jsem ho a táži se, kdo je pro? Proti?
Hlasování číslo 28, přihlášeno 150 poslankyň a poslanců, pro 149, proti 1. Tento návrh byl přijat.
Paní Marie Pošarová se pravděpodobně hlásí k hlasování. Prosím, paní poslankyně.
Poslankyně Marie Pošarová: Já bych jenom navrhla, jestli by to mohlo jít ještě do výboru pro veřejnou správu.
Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Ano. A v tuto chvíli se k tomu teprve dostaneme. Takže já konstatuji, že tento návrh byl přikázán k projednání výboru pro životní prostředí jako garančnímu výboru.
Paní předsedkyně Poslanecké sněmovny nenavrhla přikázat tento návrh dalšímu výboru. Má někdo z pléna návrh, prosím, přikázat dalšímu výboru? (Hlásí se několik poslanců.) Tak pravděpodobně v tuto chvíli je váš čas, paní poslankyně, a dávám vám přednost. Ano, prosím, před pány.
Poslankyně Marie Pošarová: Tak ještě jednou navrhuju výbor pro veřejnou správu. Děkuji.
Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Výborně, já také děkuji. Ano, pan poslanec Adamec, prosím.
Poslanec Ivan Adamec: Děkuji, vážený pane předsedající. Kolegyně, kolegové, já to navrhuju přikázat hospodářskému výboru vzhledem k proběhlé rozpravě tady na dnešním plénu. Děkuji.
Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Taktéž děkuji. Pan poslanec Haas má také návrh.
Poslanec Karel Haas: Děkuji mnohokrát za slovo, vážený pane předsedající. Kolegyně, kolegové, já bych, s ohledem na to, že projednávaný návrh se poměrně významným způsobem dotýká Hasičského záchranného sboru, rád navrhl projednání ve výboru pro bezpečnost. Děkuji mnohokrát.
Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Já taktéž děkuji. Pan poslanec Kott se taktéž hlásí s návrhem.
Poslanec Josef Kott: Děkuji za slovo, pane místopředsedo. Vzhledem k této problematice si dovolím to navrhnout přikázat ještě zemědělskému výboru.
Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Výbor zemědělský, ano. Máme ještě několik výborů podle jednacího řádu. Má ještě někdo návrh dalšímu výboru to přikázat? (S úsměvem.) V tuto chvíli nevidím nikoho s návrhem, proto přistoupíme, vážené kolegyně, vážení kolegové, k hlasování.
Hlasujeme nejdříve přikázání výboru pro veřejnou správu.
Zahájil jsem hlasování. Táži se, kdo je pro? Kdo je proti?
Hlasování číslo 29, přihlášeno 150 poslanců, pro 73, proti 2. Tento návrh byl zamítnut.
Dalším návrhem byl výbor hospodářský.
Zahájil jsem hlasování. Táži se, kdo je pro? Proti?
Hlasování číslo 30, přihlášeno 150 poslanců, pro 105, proti 2. Tento návrh byl přijat.
Dalším návrhem, kterým se budeme zabývat, byl výbor pro bezpečnost jako další výbor.
Zahájil jsem hlasování. Táži se, kdo je pro? Kdo je proti?
Hlasování číslo 31, přihlášeno bylo 150 poslanců, pro 91 (z tabule pro 90), proti 3. Tento návrh byl přijat.
A posledním hlasováním byl návrh na výbor zemědělský.
Zahájil jsem hlasování. Táži se, kdo je pro? Proti?
Hlasování číslo 32, přihlášeno 150 poslankyň a poslanců, pro 64, proti 3. Tento návrh byl zamítnut.
Dále tedy konstatuji, že tento návrh byl přikázán výboru hospodářskému jako dalšímu výboru k projednání. A také konstatuji, že tento návrh byl přikázán jako dalšímu výboru k projednání výboru pro bezpečnost.
Tady zazněly také dva návrhy na prodloužení lhůt. Ten první prodloužení lhůty o 30 dnů dala paní poslankyně Peštová. Ten musí být se souhlasem navrhovatele, proto se ho táži, zdali souhlasí s tímto prodloužením lhůt?
Ministr životního prostředí ČR Petr Hladík: Nesouhlasím.
Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Tím pádem je nehlasovatelný.
Proto budeme hlasovat o druhém návrhu, a to je od pana poslance Babky, a to prodloužení o 20 dnů.
Zahájil jsem hlasování. Táži se, kdo je pro? Kdo je proti?
Hlasování číslo 33, přihlášeno 150 poslankyň a poslanců, pro 64, proti 50. Tento návrh byl zamítnut.
Tím pádem jsme se vypořádali se všemi hlasováními a já končím projednávání tohoto tisku v prvém čtení.
A otevírám další bod. Tím je
5.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), ve znění pozdějších předpisů, a některé související zákony
/sněmovní tisk 798/ - prvé čtení
Z pověření vlády předložený návrh uvede pan místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Já vás prosím, pane ministře, abyste se ujal slova, ale ještě nejdřív vám zkusím zajistit klid na plénu Poslanecké sněmovny. Vážené kolegyně, vážení kolegové, já vás žádám o klid a poprosím pana ministra o úvodní slovo.
Místopředseda vlády a ministr zdravotnictví ČR Vlastimil Válek: Ještě jednou děkuji, pane předsedající. Vážené dámy, vážení pánové, kolegyně a kolegové, dovolte mi, abych uvedl návrh zákona, kterým se mění zákon o zdravotních službách. Jedná se o komplexní novelu zákona o zdravotních službách. Jejím cílem je zejména vyřešit některé aplikační problémy stávající právní úpravy. Jde například o problematiku pohotovostních služeb, kdy má být odpovědnost za organizaci a zajištění pohotovostních služeb přesunuta z krajů na zdravotní pojišťovny. ***