Multimediální DVD o Poslanecké sněmovně

V informačním středisku je zájemcům možné promítnout tři různě zaměřené filmy o fungování Poslanecké sněmovny:

Film „Co je parlament?“ z roku 2006 poskytuje informace o českém parlamentarismu, nechybí rozhovory s vybranými poslanci. Délka filmu je 22:30 min.

Film „Návštěva Poslanecké sněmovny“ z roku 2007 je určen primárně žákům základních škol. Dva mladí průvodci Vás provedou celou Sněmovnou, přičemž se dovíte základní informace o činnosti dolní parlamentní komory. Délka filmu je 15:42 min.

Film „Poslanecká sněmovna“ z roku 2008 je zaměřen na vývoj českého parlamentarismu, na legislativní proces apod. Určen je především středoškolským studentům a široké veřejnosti. Jelikož je tento film k dispozici také v anglickém a francouzském jazyce, bývá často promítán zahraničním návštěvníkům, včetně delegací. Film je součástí DVD o Poslanecké sněmovně, které je v informačním středisku k dispozici. Délka filmu je 19:29 min.

Oddělení komunikace a vzdělávání vydalo v roce 2011 multimediální prezentaci Poslanecké sněmovny, na které můžete shlédnout film o historii a současnosti parlamentarismu. DVD obsahuje i záběry z virtuální prohlídky budovou Sněmovny. Ukázky naleznete zde:

Český parlament v zrcadle času
Budovy Poslanecké sněmovny
Jednací sál Poslanecké sněmovny
Předsálí jednacího sálu Poslanecké sněmovny
Jednací prostory "Státní akta"
Zasedací místnost Organizačního výboru
Pracovna předsedy Poslanecké sněmovny
Parlamentní knihovna
Významné dokumenty české státnosti


ISP (příhlásit)