PirátiPoslanecký klub České pirátské strany vznikl v 9. období 10. října 2021.

V současné době má 4 členy, z toho 2 ženy.
Předsedou klubu je Jakub Michálek.

 

Česká pirátská strana (zkráceně i oficiální zkratkou Piráti) je česká politická strana. Výzva k jejímu založení byla publikována 19. dubna 2009. V dubnu 2009 začal přípravný výbor strany rozesílat petiční archy na získané emailové adresy pro získání tisíce potřebných fyzických podpisů pro založení strany a 17. června téhož roku byla strana oficiálně zaregistrována na Ministerstvu vnitra.

Pirátské strany vznikly v mnoha zemích v Evropě i po celém světě jako odpor proti omezování základních občanských práv vlivnými lobbistickými skupinami. Hlavním tématem Pirátské strany jsou informace a jejich zásadní význam v moderní společnosti. Strana je členem Pirátské internacionály (PPI) a Evropské pirátské strany (PPEU).

V parlamentních volbách 2021 kandidovali Piráti společně s hnutím Starostové a nezávislí a tato koalice obdržela 15,62 % hlasů, když pro ni hlasovalo 839 776 voličů. V rámci této koalice poté Piráti ve Sněmovně získali 4 mandáty.

Předsedou poslaneckého klubu po celou dobu jeho existence je:
Jakub Michálek (od 22. 10. 2017)

Sídlem klubu jsou prostory ve Šternberském paláci, který patří do komplexu budov Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí.

Místa ve Sněmovně

Zasedací pořádek

Sekretariát klubu

Hynek Balík

tajemník klubu
telefon: 257 173 624
mail: hynek.balik@pirati.cz

sekretariát
telefon: 257 173 623


WWW stránky:
strany: Piráti
klubu: Piráti - poslanciISP (příhlásit)