Nápověda, informace o poslancích

Kdy a kde lze poslance osobně navštívit?
Kde najdu životopisy poslanců?
Jsem z Prahy 8, jak najdu svého poslance?
Jak poslat e-mail všem poslancům?
Kde jsou zveřejněny e-mail adresy poslanců?


Kdy a kde lze poslance osobně navštívit?

Na stránce příslušného poslance jsou uvedeny kontaktní informace na jeho kancelář v budově Poslanecké sněmovny a případně také na poslanecké kancelář v jeho volebním kraji.

Obvykle se termín schůzky domlouvá individuálně, obecně pro setkávání s voliči je vyhraženo pondělí, pokud není jednacím dnem Poslanecké sněmovny nebo celý týden, v Harmonogramu pravidelných akcí označovaný jako poslanecký týden.

Kde najdu životopisy poslanců?

Životopisy poslanců a poslankyň na našich stránkách neuveřejňujeme. Někteří poslanci mají svoje vlastní Internetové stránky, které životopis zpravidla obsahují. Pokud Vás tyto údaje opravdu zajímají a nejsou uvedeny, nezbývá než poslat poslanci dopis, ve kterém jej o toto požádáte.
Jsem z Prahy 8, jak najdu svého poslance?

Nemáme svého poslance, neboť u nás nejsou jednomandátové volební okrsky. Lépe řečeno "našimi" poslanci jsou všichni poslanci zvoleni v našem volebním kraji, tj. v tomto případě Pražském.

Výše uvedený jev znamená pouze to, ze na Praze 8 zřejmě nemá žádný poslanec svou poslaneckou kancelář, v tomto případě je klidně možno zvolit libovolný nejbližší sousední obvod, nebo obecně libovolného poslance z volebního kraje Hlavní město Praha.

Jak poslat e-mail všem poslancům?

Omlouváme se, ale hromadné zasílání pošty všem poslancům budeme v budoucnosti spíše omezovat než podporovat, neboť tato činnost hraničí se spamem. Pokud denně zašle několik desítek lidí poštu všem poslancům, dojde velice rychle k zahlcení našeho poštovního serveru.

Proto se, prosím, snažte oslovit poslance z vašeho volebního kraje, poslance, které jste volil nebo poslance jichž se daný problém přímo týká.

Pokud opravdu chcete oslovit všechny poslance, zašlete poštu na poslanecké kluby jednotlivých politických stran na adresu posta@psp.cz. Zde stačí uvést do subjektu "klub CSSD", "klub ODS", atd.

Kde jsou zveřejněny e-mail adresy poslanců?

Na stránce poslance, tj. přes Poslanci a poté např. podle prvního písmene příjmení, je uvedena e-mailová adresa, buď přímo poslance nebo adresa podatelny, posta@psp.cz, kde do předmětu zprávy uvedete jméno a příjmení poslance a zpráva mu bude předána.ISP (příhlásit)